دوشنبه, 03 مهر 1396 ساعت 04:35

مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق ضمانت صادرات برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عصراقتصاد: مجمع عمومی عادی سالیانه این صندوق برای بررسی صورت های مالی سال 1395 در تاریخ 29 شهریور باحضور قضاوی معاون وزیر اقتصاد، خسروتاج و فیاض معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت و یاوری معاون وزیر برگزار شد و صورت‌های مالی سال مورد نظر با توجه به گزارش سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس قانونی شرکت با اظهار نظر مطلوب به تصویب رسید.
در این جلسه، «سیدعلی»، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، گزارشی از عملکرد هیات مدیره در سال 1395  ارائه نمود. وی با اشاره به نقش صندوق در کاهش ریسکهای موجود در تجارت بین المللی برای صادرکنندگان ایرانی خصوصا در خلال سالهای تشدید تحریمهای بین المللی علیه ایران، از رشد 70 درصدی عملکرد صندوق در سال 95 خبرداد. سیدعلی افزود میزان کل بیمه‌نامه ها و ضمانتنامه‌های صادره در طی سال 1395  برابر 1587 میلیون دلار بود که این میزان پوشش، به نسبت صادرات غیرنفتی در مقایسه با موسسات همتا، صندوق را در رده قابل قبولی در منطقه قرار می دهد.
سیدعلی میزان تعهدات جاری و سر رسید نشده صندوق در سال مالی مورد نظر را بالغ بر 56 هزار و 435 میلیارد ریال اعلام کرد. و از پرداخت 39 میلیون و257 هزار دلار خسارت به سیستم بانکی و صادر کنندگان ایرانی در سال95  خبر داد.
وی در ادامه با نگاهی به میزان بازیافت خسارت در سال مالی مورد اشاره گفت: البته در سال 95 بالغ بر 23 میلیون و 117هزار دلار نیز از مدیونین داخلی و خارجی بازیافت شده که این میزان بازیافت خسارات صندوق را به لحاظ عملیاتی در جایگاه مناسبی نشان می دهد.
رئیس هیات مدیره صندوق در ادامه گفت: نکته قابل توجه، در این میزان پوشش ریسک، اختصاص سهم 65  درصدی از پوششهای برای حمایت از صادرات به کشورهایی با گروه ریسک بیشتر از متوسط است و این یعنی صندوق رسالت اصلی خود را که همان کاهش ریسکهای صادراتی است، به نحو قابل قبولی به انجام رسانده است.
 
خواندن 1304 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395