چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 10:40

به جای سختگیری مسیر اشتغال را هموار کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقام مسئول کارگری می‌گوید: توسعه مشاغل خانگی سرمایه زیادی نیاز ندارد و می‌تواند به ایجاد فرصتهای شغلی بسیار منجر شود. او معتقد است به جای سختگیری در ایجاد شغل، فضای کسب‌وکار برای جوانان و کارجویان باید مهیا شود.

هادی ابوی اظهار کرد: در حال حاضر گسترش مشاغل خانگی به عنوان یکی از طرح‌های اشتغال‌زا می‌تواند به ایجاد فرصتهای شغلی در جامعه کمک کند. این دسته مشاغل نیاز به سرمایه‌ زیادی ندارد و در کمترین زمان به تقاضای بازار کار پاسخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در گذشته وام‌های زودبازده با هدف اشتغال‌زایی تزریق شد ولی به جای تولید از جای دیگری سر درآورد. اگر در طرح مشاغل خانگی قرار است برای راه‌اندازی کسب و کار به هر فرد متقاضی وام بدهیم باید نظارت کنیم این پول صرف اشتغال خانگی شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران افزود: از آن طرف نباید در دادن این وام سختگیری و سنگ‌اندازی کرد تا جایی که کارآفرینان و متقاضیان کار از گرفتن آن منصرف شوند بلکه با نگاه حمایتی و تسهیل‌گری کمک کنیم تا کارگاه‌ها شکل بگیرند و فضایی برای تولید و عرضه محصولات به وجود آید و افراد به درآمدزایی برسند.

ابوی درعین حال تحقق اهداف و برنامه‌های اشتغال دولت را نیازمند همگرایی درونی میان دستگاه‌های اقتصادی دانست و گفت: متاسفانه بعضا با نوعی تناقض در رفتار دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال روبه رو هستیم طوری که هر کدام می‌خواهند اشتغال‌زایی خودشان را دنبال کنند در صورتی که همه دستگاه‌ها باید به اجماع و انسجام لازم برای ایجاد شغل دست پیدا کنند تا برنامه‌های دولت محقق شود.

این مقام مسئول کارگری در پایان تصریح کرد: دولت باید روی بخش‌های زودبازده که در کوتاه مدت به ایجاد شغل منجر می‌شود، سرمایه‌گذاری کند و اجازه عرض اندام و مشارکت بخش‌های خصوصی و تعاونی در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌های کلان اقتصادی را بدهد.

منبع: ایسنا

خواندن 757 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395