شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 11:14

حرکت نیروهای سرایا السلام به سمت کرکوک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقتدی صدر دستور داد فرماندهان نیروهای "سرایا السلام" وابسته به جریان صدر راهی استان کرکوک شده و آنجا مستقر شوند.

به نقل از سومریه نیوز، در بیانیه‌ای از سوی نیروهای "سرایا السلام" وابسته به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق آمده است، به دستور مقتدی صدر و با نظارت مستقیم ابودعا عیساوی، معاون جهادی او، فرماندهان نیروهای "سرایا السلام"، به همراه هیئت جهادی گروه با همه تجهیزات خود عازم کرکوک، "شهر همزیستی مسالمت‌آمیز" شدند.

ابورضا موسوی، یکی از رهبران سرایا السلام نیز در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: این اقدام به صورت موقت و با هدف حمایت از همه اقشار کرکوک و شهرستان طوزخورماتو انجام می‌گیرد.

وی اظهار داشت، نیروهای سرایا السلام که به کرکوک رفته‌اند، نیروهای پشتیان برای نیروهای دولتی بوده و تنها در صورت درخواست رسمی از آنها برای حفظ مناطق آزادشده، در این مناطق خواهند ماند.

این مساله یک روز پس از اعلام صدر مبنی بر اینکه کرکوک "عراق کوچک است" مطرح شد و وی خواست این استان نمونه همزیستی مسالمت آمیز باشد.

از زمان سیطره نیروهای عراقی بر استان کرکوک و خروج پیشمرگ‌های کرد از آن، این استان شاهد درگیری‌های مقطعی بین نیروهای دولتی و کردهای حامی دولت اقلیم کردستان است.

جریان صدر دارای ۳۴ کرسی پارلمانی است و گروه مسلحی با نام "سرایا السلام"‌را هدایت می‌کند که یکی از بزرگ‌ترین و سازمان یافته ترین شاخه‌های حشد شعبی است.

خواندن 436 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395