شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 15:08

اطلاعات تکميلي

  • صالحی در آیین افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات مطرح کرد:

رسانه، رکن سوم امنیت ملی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه صدری

عصراقتصاد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه امروز کشور به رسانه مولد می خواهد نه رسانه دلال خبر تاکید کرد: تولید رسانه ای باید جای دلالی رسانه ای را بگیرد.

سید عباس صالحی  در مراسم افتتاحبه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با ارائه آماری از تعداد مجوزهای صادر شده در دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد: 56درصد از 15000 مجوز صادر شده پس از انقلاب برای رسانه ها متعلق به دولت یازدهم است که پایبندی دولت تدبیر وامید به تعهد خود برای گشایش فضای آزادی فکر و اندیشه است.

صالحی همچنین از افزایش مدیران مسئول زن تا پایان دولت یازدهم به 13 درصد خبر داد و گفت: تعداد رسانه های برخط از 200عدد به 2هزار و 800 عدد رسید.

وی توان دولت را محدود دانست و افزود: علی رغم همه محدودیت های اقتصادی در دولت یازدهم اتفاقات خوبی در حوزه های حمایتی رخ داد و تعداد بیمه‌شدگان حوزه رسانه‌ها که در آغاز دولت یازدهم ۵۰۰۰ نفر بود، در پایان به ۱۶ هزار یعنی دو برابر و سه برابر رسید. همچنین نظام حمایتی شفافیت پیدا کرد .

صالحی به دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه قوانین دستورالعمل و مقررات رسانه از جمله رتبه بندی مطبوعات اشاره کرد و توضیح داد: اشراف صنف مطبوعات و همچنین سازمان نظام رسانه‌ای که در آخرین جلسه هیأت دولت در حال بررسی است، قانون مطبوعات و لایحه تبلیغات بازرگانی از دیگر اقداماتی است که مراحل خود را طی می‌کند.

رسانه رکن سوم امنیت ملی است

وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به تقویت بنیه ملی رسانه خاطر نشان کرد: تا دیروز غذا و سلاح دو رکن امنیت ملی بودند و امروز رکن سومی هم اضافه می‌شود و آن هم رسانه است. همان طور که جامعه بی غذا و جامعه بی سلاح، در معرض تهدید است، جامعه بی‌رسانه هم در معرض تهدید است. جامعه‌ای که خبرهای دقیقش را از بیرون از مرزهای کشورش مطالعه می‌کند، ناامن است. جامعه‌ای که برای دقت و صحت خبر، نتواند به رسانه خود تکیه کند، ناامن است. اینجاست که بنیه ملی رسانه باید به طور جدی مورد تقویت و حمایت قرار بگیرد.

هویت گرایی رسانه باید جایگزین اغتشاش هویتی باشد

هویت گرایی رسانه ها از دیگر نکات مورد تاکید صالحی بود. به گفته وی رسانه باید جایگاه نقد منصفانه باشد نه جایگاه پرخاشگری و رسانه مدنی رسانه‌ای است که در آن پرخاش وجود ندارد، نقد وجود دارد اما با منطق و انصاف.

صالحی توجه به مردم‌مداری را یکی از ویژگی‌های مهم رسانه ها دانست و افزود: رسانه‌ها می‌توانند بیش از گذشته زبان مردم باشند، خط‌های رسانه باید بیش از گذشته با مردم شکل بگیرد.

 

 

 

خواندن 1425 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395