شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 12:40

اطلاعات تکميلي

  • جهانگیری در آیین افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات مطرح کرد:

کوچه های آشتی کنان در نمایشگاه مطبوعات

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مرضیه صدری

عصراقتصاد:
معاون اول رئیس جمهور وجود رسانه های مستقل، حساس، صریح و شجاع را به سود جامعه و دولت ها دانست.

اسحاق جهانگیری امروز در مراسم افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات خاطر نشان کرد: نقد رسانه ها بزرگترین سرمایه در اختیار دولت برای اداره کشور است و هرکس نتواند نقد رسانه های رسمی کشور را تحمل کند به بیراهه رفته و منافع کشور را در این مسیر اشتباه هدر می دهد.

وی افزود: هنر رسانه ها این است که به موقع زنگ ها را به صدا درآورند تا مسیر اشتباه اصلاح شود.

کوچه های آشتی کنان در نمایشگاه مطبوعات

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نمایشگاه مطبوعات میدان گفت و گو است، خاطر نشان کرد: نمایشگاه فرصتی است که ظرفیت ها و نقش مطبوعات و رسانه های مکتوب به مردم توضیح داده شود.

وی از دولتمردان و شهروندان دعوت کرد در طول این هفته در این میدان گفت و گو حضور پیدا کنند و در جریان مسایل قرار گیرند و تلاش کنند فضا را برای گفت و گو در کشور مهیاتر کنند.

نباید از نقد رسانه ترسید

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: از رسانه ها حتی اگر زبان نقد تندی داشته باشند نباید ترسید چرا که رسانه و مطبوعات جای گفتن و شنیدن و ارتباط و آگاهی دادن است. مطبوعات محل نقد صریح است.  مطبوعات محل ترویج انصاف و اخلاق است نه میدان بی اخلاقی و بی انصافی و روزنامه مزرعه محبت است نه کشتزار نفرت. رسانه محل همگرایی، انسجام و محل همبستگی ملی است نه محل واگرایی.

جهانگیری با اشاره به اینکه ما مکلف هستیم امنیت جامعه رسانه را فراهم کنیم، گفت: باید دقت کرد تا با استفاده از قانون متن به حاشیه رانده نشود.

جوانمرگی مطبوعات نشانه توسعه نیافتگی کشور است

وی افزود: روزنامه نگار متخصص حرفه ای و با اخلاق نیاز جامعه ما است و جوانمرگی مطبوعات به هردلیلی نشان دهنده نشانه توسعه نیافتگی کشور است.  روزنامه نگار متخصص حرفه ای و با اخلاق نیاز جامعه امروز است.

رسانه یکی از اهرم های رشد کشور است

وی توسعه نیافتگی مطبوعات را موثر در همه جوانب توسعه ای کشور دانست و افزود: رسانه و رشد مطبوعات یکی از اهرم های رشد کشور است.

جهانگیری با اشاره به تنگناهای دولت در پاسخگویی به مردم، گفت: از رسانه می خواهیم در این زمینه به ما کمک کنند از همه برای منافع ملی کشور که لازمه رفاه کشور و پیشبرد اقتصاد مقاومتی است دعوت می کنیم دست به دست هم دهیم ما منافع مشترکی داریم.

وی ادامه داد: قانون اساسی و امام و رهبری مورد توافق ماست و مسائل مشترکی داریم. مطالبات مردم عمیق، جدی و بر حق است؛ می شود با راهکارهای مناسب با چالش ها مقابله کنیم.

ریشه کنی فساد بر عهده رسانه هاست

وی با اشاره به اینکه رانت و عدم شفافیت باعث ایجاد فساد است؛ افزود: ریشه کنی بخش مهمی از آن ها بر عهده رسانه است.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:  مسائل جهانی ما را به این نقطه رسانده که سیاست شفافی داشته باشیم مثل موضوع برجام تا با حمایت رهبری و مسولان پیشروی کنیم.

به گفته جهانگیری کمبود منابع یکی از معضلات کنونی دولت است که بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه جاری صرف یارانه و صندوق های بازنشستگی پرداخت می شود.

 

 

 

 

خواندن 969 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395