چهارشنبه, 10 آبان 1396 ساعت 09:28

خارجی‌ها در بخش انتشار اوراق، 8 میلیارد دلار به بازار سرمایه وارد کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل فرابورس ایران اوراق بهادار ریالی و ارزی را از مهم ترین راه های جذب سرمایه گذار خارجی دانست و گفت: در بخش انتشار اوراق بدهی تاکنون هشت میلیارد دلار نقدینگی از سوی خارجی ها وارد بازار شده است.

«امیر هامونی» امروز (سه شنبه) در چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی کیش، افزود: از هشت میلیارد دلاری که در این بخش سرمایه گذاری شده، 9درصد مربوط به صکوک، 26درصد اجاره صکوک، هشت درصد مرابحه و بیش از 56درصد اوراق قرضه اسلامی است.
هامونی تاکید کرد 82 درصد بازار بدهی در فرابورس است و خوشبختانه تاکنون هیچ یک از اوراق دولتی و صکوک به سبب اجرا نشدن تعهدات، نکول نشده است.
«با توجه به فعالیت های خوب فرابورس در زمینه اوراق ارزی، شرایط برای استفاده شرکت ها مهیاست».
وی گفت: توسعه بازار بدهی، گسترش بازار شرکت های کوچک و متوسط و تاسیس صندوق های سرمایه گذاری جسورانه از مهم ترین برنامه های فرابورس است.
وجود حدود پنج هزار میلیارد ریال تقاضای تاسیس صندوق سرمایه گذاری جسورانه 
مدیرعامل فرابورس ایران یادآور شد: حدود پنج هزار میلیارد ریال تقاضای تاسیس صندوق سرمایه گذاری جسورانه وجود دارد، پیش تر یک هزار و 200 میلیارد ریال نقدینگی از این محل جمع آوری شده بود که برای سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان استفاده می شود.
‎هامونی ادامه داد: متنوع کردن ابزارهای مالی از طریق اوراق منفعت، اوراق بیمه ای، اوراق حج و صندوق های املاک و مستغلات و بازار تعاون از برنامه های آتی برای رونق بازار سرمایه است.
 همایش بین المللی بازار سرمایه در حاشیه نمایشگاه بین المللی بورس٬ بانک٬ بیمه و خصوصی سازی امروز در مرکز همایش های جزیره کیش برگزار شد.
قرار است 20 همایش و نشست تخصصی داخلی و بین المللی دیگر نیز در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس 2017 ) برگزار شود که شامگاه دوشنبه در جزیره کیش گشایش یافت.
این نمایشگاه در 21 هزار مترمربع با حضور 260 شرکت کننده داخلی و 60 شرکت خارجی در قالب هیات های بین المللی مشارکت کننده و بازدیدکننده از 25 کشور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی کیش برپا شده است.
پارسال بیش از 200 سازمان و شرکت داخلی و خارجی در سومین نمایشگاه کیش اینوکس 2016 حضور داشتند.
این نمایشگاه تا یازدهم آبانماه دایر است.

منبع: ایرنا

خواندن 1144 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395