شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 02:21

اطلاعات تکميلي

  • معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات:

افزایش رسانه های تخصصی و شهرستانی کشورطی چهار سال اخیر

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: مراسم اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه بین ‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ ها روز گذشته در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خوشامد گویی و تشکر از تمام رسانه هایی که در این دوره حضور داشتند به ذکر آماری در مورد پایگاه های خبری و نشریاتی چاپی پرداخت.

انتظامی اعلام کرد: تعداد نشریات چاپی در استان ها افزایش یافته و به 33 درصد از رسانه های کشور رسیده است؛ زیرا رویکرد عمومی دولت تشویق فعالان رسانه ای در کشور است.

انتظامی ادامه داد: در حال حاضر 39 درصد از رسانه های کشور تخصصی هستند، این در حالی است که چهار سال پیش این میزان 25 درصد بود. معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گزارشی از اقدامات دولت در حوزه قانون مطبوعات ارائه کرد.

وی در این مورد گفت: هدف این کار جرم زدایی از فعالیت های مطبوعاتی است.

انتظامی با اعلام خبری در این زمینه گفت: با مساعدت قوه قضاییه قرار است در حوزه رسانه ها دادگاه های حل اختلاف تشکیل و مشکلات به شکل میانجیگری حل و فصل شود.

سپس بیانیه هیئت داوران فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی خوانده شد و در این بیانیه فرهنگستان بر درست نویسی در میان رسانه های کشور تاکید شد. در بخشی از این بیانیه آمده بود، فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی تشکر خود را از تمام نشریاتی که درست نویسی را رعایت کردند اعلام می کند.

غلامعلی حدادعادل دیگر سخنران مراسم اختتامیه بود که سخنرانی وی چندبار به دلیل اعتراض سهامداران پدیده و کاسپین قطع شد.

حداد عادل در سخنرانی خود گفت: توجه و اهتمام به درست نویسی یکی از باید های مطبوعاتی است.

ریاست فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی افزود: گاهی در رسانه ها و فضای مجازی به فرهنگستان جفا شده است و لغاتی که مصوب فرهنگستان نیست را به قصد شوخی مطرح می کنند. من از رسانه ها خواهش می کنم که به فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی کمک کنند ، زیرا این کمک، کمکی به یک نهاد و سازمان نیست بلکه کمک به زبان و فرهنگ کشور است.

اعلام برندگان نهایی جایزه درست‌نویسی

درانتها جوایز برترین های این دوره از نمایشگاه مطبوعات اهدا شد که در روزنامه‌های سراسری

 روزنامه همشهری، در روزنامه های استانی خبر جنوب ،در  روزنامه‌های ورزشی خبر ورزشی ، در خبرگزاری های تخصصی دفاع مقدس ، در خبرگزاری های عمومی مهر ، در پایگاه‌های خبری دیار میرزا، در نشریات فرهنگی اجتماعی , کرگدن و در نشریات با موضوع افزایش سواد علمی جامعه شهرکتاب توانست رتبه اول را کسب کند.

 

خواندن 1318 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395