دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 09:19

پست بانک بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به روستاییان داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل پست بانک ایران گفت: برای توسعه اقتصاد روستاها و رونق کسب‌و‌کارهای خرد تاکنون بیش از 2هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت، به کشاورزان و دامداران پرداخت شده است.

«خسرو فرحی» افزود: پست بانک این میزان تسهیلات را از محل منابع صندوق توسعه ملی در بخش های کشاورزی، دامداری و منابع طبیعی، صنایع تبدیلی، تکمیلی و سایر بخش‌های مرتبط، تامین کرد.
وی ادامه داد: این تسهیلات در مناطق محروم برای خرید تجهیزات کشاورزی تا سقف 80 درصد قیمت دستگاه‌ها با بازپرداخت پنج ساله و نرخ 10 درصد و در مناطق برخوردار به عنوان سرمایه در گردش تا سقف 80 درصد مبلغ خرید مواد اولیه با نرخ 14درصد است.
فرحی گفت: در بخش خدمات کشاورزی نیز برای تامین کود، تهیه بذر مرغوب، بوجاری و سایر عوامل تاثیرگذار بر کیفیت محصولات تسهیلات ویژه‌ای پرداخت می‌شود.
100 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاهای کشور اختصاص یافته است و به گفته عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، بزودی سهم هر استان ابلاغ می شود.
اکبر رنجبرزاده در گفت و گو با ایرنا یادآوری کرد: 50 هزارمیلیارد ریال از صندوق توسعه ملی و 50 هزار میلیارد ریال از منابع بانکی تامین شده است که با سود چهار تا 6 درصد در اختیار افراد بیکار در روستاها قرارمی گیرد.
وی اضافه کرد: روستاییان می توانند برای ایجاد تولیدی های کوچک و دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید، پست بانک، بانک کشاورزی و توسعه تعاون مراجعه کنند. 

منبع: ایرنا

خواندن 508 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395