سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 02:45

تمهیدات ویژه بانک‌ها در مناطق زلزله زده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: در پی وقوع زلزله در مناطق غربی کشور به ویژه استان کرمانشاه که خسارات زیادی به بار آورد تعدادی از بانک های کشور آمادگی خود را برای کمک به هموطنان اعلام کردند.

همچنین معاون فناوری بانک مرکزی روز گذشته در این خصوص گفت : در جریان زلزله اخیر در مناطق غربی کشور تیم‌های فوق العاده تجهیز شده‌اند تا هیچ‌گونه قطعی خدمات بانکی در مناطق آسیب زده وجود نداشته باشد.همچنین جلسات ویژه‌ای در رابطه با جریان خدمات بانکی در این مناطق برگزار شده است.

وی افزود : بلافاصله با وقوع زلزله تصمیم بر این شد تا بتوانند با هماهنگی‌های لازم در شبکه بانکی ارتباطات به طور کامل حفظ شود. از این رو هماهنگی‌های لازم بین گروه‌های عملیاتی در مناطق و ستادها انجام شد.

بانک‌های کرمانشاه فعالند

همچنین دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اعلام کرد: همه شعب بانک‌های استان کرمانشاه به جز شهرستان سرپل ذهاب فعال و آماده خدمت رسانی به هموطنان هستند.

«علیرضا قیطاسی» با ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور درباره فعال نبودن بانک ها در شهرستان سرپل ذهاب گفت: از آنجا که زیرساخت های خدمت رسانی بانک ها در این شهرستان به دلیل زلزله آسیب دیده و برق این شهرستان قطع بود، امکان فعالیت شعب وجود نداشت.

وی در گفتگویی با ایرنا ادامه داد: با این حال با کمک کمیسیون بانک های استان کرمانشاه، کامیون های سیار بانک های ملی و صادرات ایران برای خدمت رسانی به مردم شهرستان سرپل ذهاب به منطقه اعزام شدند.

قیطاسی تاکید کرد که پول نقد کافی با هماهنگی شورای هماهنگی بانک های دولتی به استان کرمانشاه ارسال شده و جای هیچ نگرانی در تامین نقدینگی وجود ندارد.

«محمدرضا جمشیدی» دبیرکانون بانک های خصوصی نیز اعلام کرد که همه شعب بانک های خصوصی در استان کرمانشاه فعال است و خدمت رسانی به هموطنان ادامه دارد.

تعدادی از بانک های کشور آمادگی خود را برای خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده اعلام کردند که در ادامه آمده است .

آمادگی شعب بانک ایران زمین برای خدمت رسانی به هموطنان

شعب بانک ایران زمین در استان‌های آسیب دیده از زلزله ضمن همدردی با هموطنان آسیب دیده، باز و آماده خدمت رسانی است.

با توجه به مسائل و مشکلات ایجاد شده در استان های آسیب دیده از زلزله و به منظور کاستن از این مشکلات، شعب این بانک در کلیه استانهایی که از زلزله یک شنبه شب دچار خسارت شده‌اند باز و آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی است.

براساس این گزارش تمامی خدمات بانک اعم از حضوری و غیر حضوری در این استانها به هموطنان ارائه می شود

بانک ملی به کمک زلزله زدگان کرمانشاه شتافت

با دستور ویژه مدیرعامل بانک ملی ایران، امکانات بیمارستان بانک برای کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه بسیج شد.

در پی وقوع زلزله در مناطق غربی کشور به ویژه استان کرمانشاه که خسارات زیادی به بار آورد، محمد رضا حسین زاده ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه، حداکثر خدمات پزشکی، پرستاری، دارویی و درمانی بیمارستان بانک ملی ایران را به منطقه اعزام کرد.

همچنین کمیته بحران و پشتیبانی به این منظور در بانک ملی ایران تشکیل شده تا در صورت نیاز به تجهیزات و امکانات بیشتر در منطقه زلزله زده کرمانشاه، مساعدت لازم به این منظور صورت گیرد.

رفع مشکل باجه‌های روستایی پست بانک به محض وصل شدن برق

دو شعبه و ۶ باجه روستایی پست بانک ایران در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصر شیرین با وصل شدن برق آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته در استان کرمانشاه باعث شده تا شعب پست بانک ایران در شهرستان های قصر شیرین و سرپل ذهاب بدلیلی نبود برق امکان خدمات رسانی به مردم را نداشته باشند.

همچنین ۶ باجه روستایی این بانک نیز که در شهرستان سرپل ذهاب قرار دارند، به دلیل نبود برق قادر به خدمات رسانی نیستند. با این حال مسئولان پست بانک آماده هستند تا بلافاصله بعد از وصل شدن برق خدمات بانکی در اختیار مردم قرار دهند.

در عین حال، هیچگونه مشکلی برای تامین نقدینگی شعب و باجه های پست بانک ایران وجود ندارد. از سوی دیگر دستگاه های خودپرداز پست بانک ایران که برای ارائه خدمات به زائرین پیاده روی معنوی اربعین حسینی به مرز ایلام ارسال شده بود، برای خدمات رسانی به مردم زلزله زده سرپل ذهاب عازم این شهرستان شده است.

همدردی بانک صادرات با آسیب دیدگان زلزله غرب کشور

​همچنین روابط عمومی بانک صادرات ایران در پیامی ضمن عرض تسلیت به عموم مردم ایران و ابراز همدردی با هموطنان داغدار و آسیب دیده از حادثه دردناک زلزله استان های غربی کشور، آمادگی خود را برای مساعدت در تسهیل و برخورداری این هموطنان از خدمات حمایتی بانک اعلام و یک شماره حساب نیز برای دریافت کمک های نقدی مردمی اختصاص داد.

در این ارتباط، مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در پیامی به دلیل وقوع زلزله ٧.٢ ریشتری شامگاه یکشنبه ٢١ آبان ماه در استان کرمانشاه، فرمودند:

«وظیفه‌ی مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ی همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان بویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ی امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.

ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاههای دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه‌ی توان خود را برای یاری آسیب دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.

اینجانب از اعماق دل، این حادثه‌ی تلخ و مصیبت‌ بار را به ملّت ایران بخصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه بویژه به خانواده‌های مصیبت‌زده تسلیت عرض میکنم و متضرعانه از خداوند متعال میخواهم که این محنت و رنج را مایه‌ی جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملّت عزیزمان بیفزاید.

از همه‌ی کسانی‌که می توانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست می کنم که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.»

این بانک در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و با هدف همدردی با آلام خانواده های عزیزان از دست رفته این حادثه تلخ و گره گشایی از مشکلات مردم رنج دیده استان های غربی، شماره حساب ٦٥٦٥ نزد شعبه مرکزی بانک (کد ٣٠٤٦) را برای دریافت کمکهای نقدی هموطنان معرفی و در بدو امر یک میلیارد ریال از هزینه تبلیغاتی را برای یاری رساندن به آنها ارسال کرد. همچنین کارکنان و شرکتهای تابعه بانک، مزایای یک روز مرخصی خود را برای مشارکت در این امر خیر اختصاص دادند.

گفتنی است علاوه بر این، هموطنان گرامی می توانند از ساعت ٢٤ روز دوشنبه مورخ ٢٢ آبان ماه کمک های نقدی خود را از طریق دستگاه های خود پرداز این بانک برای کمک به آسیب دیدگان این زلزله واریز نمایند.

تسلیت بانک‌پاسارگاد به‌مناسبت درگذشت هم‌وطنانمان در زلزله کرمانشاه

بانک‌پاسارگاد، ضمن تسلیت به ملت شریف ایران به‌ مناسبت درگذشت تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان در حادثه‌ غم‌انگیز زلزله‌ کرمانشاه، از درگاه ایزد منان برای درگذشتگان علو درجات، برای بازماندگان صبر و شکیبایی، برای مجروحان شفای عاجل و برای تمام هم‌میهنان عزیزمان سلامت و طول عمر مسئلت دارد.

خواندن 600 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395