یکشنبه, 05 آذر 1396 ساعت 09:56

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر اقتصاد:

همه سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در پسابرجام، متعلق به بخش خصوصی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: 100 درصد سرمایه گذاری خارجی مصوب کشور پس از توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) که برای آنها مجوز و ضمانتنامه صادر شده، متعلق به بخش خصوصی است.

«محمد خزاعی» شامگاه شنبه در نشست «معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران» افزود: پس از برجام موفقیت های خوبی در کشور حاصل و مراودات با بانک های جهانی از سر گرفته شد اما هنوز برخی بانک های بزرگ جهان منتظرند و فضا را رصد می کنند؛ با این همه، در مجموع فضا با چند سال گذشته متفاوت است.
خزاعی که رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران است، یادآوری کرد: در این مدت موفق به انعقاد دهها میلیارد دلار خطوط اعتباری شدیم و بانک های کشور نیز برای صدور ضمانتنامه های بانکی و دولتی آماده اند.
وی تصریح کرد: طرح هایی با محور توسعه صادرات، اشتغالزایی و ارزآوری در اولویت کشور است و حمایت ها و حفاظت های بسیار خوبی از سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام می شود.
به گفته این مسوول، با وجود ثروت های عظیم نفتی، گازی، منابع طبیعی و ... یکی از سیاست های دولت بهره برداری صحیح از منابع مالی در سطح بین المللی است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی هدف از همایش هایی مانند نشست معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران را یافتن فرصت های همکاری بین موسسه های مالی و اقتصادی و بخش خصوصی داخلی و خارجی دانست.
وی پیشنهاد کرد سرمایه گذاران خارجی برای همکاری مشترک با ایرانی ها به منظور سرمایه گذاری در کشورهای اطراف ایران از جمله عراق، افغانستان و کشورهای همسود که روابط اقتصادی و سیاسی خوبی با آنها داشته و امکانات کشورمان برای سرمایه گذاری در این کشورها مهیاست، اقدام کنند.
خزاعی یادآوری کرد: جای خالی ایجاد مراکز خدمات مالی بین المللی با هدف جلب و جذب منابع و گسترش سرمایه گذاری در کشورمان احساس می شود و باید به آن پرداخت.
وی بیان داشت: این مهم را می توان بخصوص در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تجاری کشورمان اجرایی کرد که انتظار می رود سرمایه گذاران خارجی حاضر در این نشست به آن اهتمام داشته باشند.
نشست معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران در حالی شامگاه شنبه آغاز شد که قرار است 380 طرح سرمایه گذاری از 26 استان در قالب 9 میزگرد تخصصی ارائه شود.
سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح ها 1090 هزار میلیارد ریال معادل 40 میلیارد یورو است. 
این نشست با همکاری استانداری سمنان و فدراسیون جهانی مناطق آزاد (فموزا) و حضور مسئولان و سرمایه گذاران از 26 استان و بین الملل برگزار می شود.
مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما مکان برگزاری این نشست چهارروزه است.

منبع: ایرنا

خواندن 1185 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395