یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 15:15

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتاق تعاون ایران:

اصلاحیه تعاون بهتر که فراموش شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق تعاون ایران از مسکوت ماندن لایحه اصلاحیه قانون تعاون در مجلس خبر داد و گفت: علیرغم آنکه اجرای برجام آثار مثبتی برای کشور داشت و به رونق اقتصاد و تامین منابع مالی کمک کرد، اما در توسعه فضای کسب و کار و افزایش سهم بخش تعاون انتظارات را آنطور که باید برآورده نکرد.

بهمن عبدالهی ـ درباره سرنوشت اصلاحیه قانون تعاون در مجلس اظهار کرد: به نظر می‌رسد که این لایحه دیگر جای بحث و طرح ندارد و بهتر که فراموش شود، چون اعتقاد داریم که بخش تعاون به لحاظ قوانین و مقررات در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: البته نه اینکه بدون اشکال باشد و چند مورد اشکال به آن وارد می‌ دانیم، ولی در حد لایحه عریض و طویلی که داده شده بود نیاز نیست و چند ماده و تبصره مشکل را حل می‌کند.

رئیس اتاق تعاون ایران افزود: دولت، وزارت کار، اتاق تعاون ایران و کمسیون اقتصادی مجلس به این تفاهم رسیدند که لایحه همچنان مسکوت بماند و امیدواریم که دولت آن را پس بگیرد.

آنطور که عبدالهی گفته لایحه اصلاح قانون کار از دستور کار خارج شده و پرداختن به آن موضوعیتی ندارد به احتمال زیاد پس از لایحه بودجه و در زمان فراغت مجلس در قالب چند ماده اشکالات موجود به مجلس ارائه و برطرف شود و دیگر نیازی به اصلاح قانون به شکل وسیعی که در گذشته بود، نیست.

وی درباره افزایش سهم بخش تعاون پس از اجرای برجام نیز گفت: انتظار داشتیم که بعد از برجام اتفاقات جدی در بخش اقتصادی کشور به ویژه در حوزه پولی و بانکی و توسعه فضای کسب و کار ایجاد شود، ولی گشایشی که انتظار می‌رفت حاصل نشد. البته برجام قطعا اثرات مثبتی در کشور داشته و اتفاقات خوبی افتاده است، ولی به دلیل مانع تراشی قدرتهای بزرگ و در راس آن آمریکا اهداف برجام به طور کامل محقق نشد.

به گفته رئیس اتاق تعاون ایران برجام به رونق اقتصاد کشور، تامین منابع مالی و استفاده از خطوط اعتباری فاینانس در کشور کمک بسیاری کرده و بخش تعاون نیز در حد امکان از آن بهره‌مند شده است.

منبع: ایسنا

خواندن 1483 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395