شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 08:32

تخصیص هزار و ۲۰۰ میلیارد برای ترمیم حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سفر خود در آینده‌ای نزدیک به روسیه خبر داد و تاکید کرد: برنامه‌های مفصلی در جهت تکمیل سیاست خارجی داریم که یکی از فرازهای مهم آن دپیلماسی دفاعی است.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای حل و فصل مشکلات بازنشستگان نیروهای مسلح نیز بیان کرد: اقدامات خوبی در سال ۹۶ از سوی دولت و مجلس برای بهبود حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح انجام شد. سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان تخصیص یافته بود که در حوزه نیروهای مسلح هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از آن مبلغ آمد و به عدالت نسبی این ترمیم انجام شد. 

وی یادآور شد: این رویه در سال ۹۷ نیز انجام می‌شود. 

حاتمی ، در رابطه برنامه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای توسعه دیپلماسی نظامی گفت: خوشبختانه در صد روزه نخست دولت دوازدهم اتفاقات بسیار خوبی در عرصه دیپلماسی دفاعی رخ داده است. در این مدت، شاهد سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه بودیم و متقابلا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی به ایران آمد.

وی ادامه داد: همچنین طی هفته‌های گذشته، شاهد سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران بودیم که ملاقات‌های خوبی طی این سفر میان مقام‌های دو کشور صورت گرفت. همچنین نشستی میان روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه در سوچی برگزار شد. 

وزیر دفاع با بیان اینکه برنامه‌های مفصلی در جهت تکمیل سیاست خارجی داریم که یکی از فرازهای مهم آن دپیلماسی دفاعی است، اظهار داشت: من دعوت‌های قابل توجهی دارم و متقابلا نیز دعوت‌هایی را انجام داده‌ام که ان‌شاالله در اسرع وقت انجام می‌گیرد. 

محور اصلی دیپلماسی دفاعی کمک به امنیت، ارتقای صلح منطقه و دوستی میان ملت‌ها است

امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که طی هفته‌های آینده به چه کشوری سفر خواهید کرد؟ تصریح کرد: احتمالا در آینده‌ای نزدیک به روسیه خواهیم رفت. همچنین سفر به دو، سه کشور همسایه نیز در برنامه‌ها است.

وی در پاسخ به این سوال که چه رایزنی‌هایی در گفت‌وگو با مقام‌های نظامی کشورهای مختلف در این دیدارها انجام شده است؟ خاطرنشان کرد: محور اصلی دیپلماسی دفاعی کمک به امنیت و ارتقای صلح و ثبات منطقه و دوستی میان ملت‌ها است که نیروهای مسلح و مجموعه‌های نظامی و دفاعی در این چارچوب ایفای نقش موثری را دارند.

وزیر دفاع افزود: در کنار آن، مباحث مربوط به صنایع دفاعی، تبادل فناوری و محصولات صنعتی و دفاعی انجام می‌شود که بسیار با اهمیت است. 

حاتمی درخصوص سطح همکاری‌های نظامی ایران در سوریه پس از فروپاشی پایگاه‌های نظامی داعش در سوریه نیز ابراز داشت: مرحله بعد از مبارزه با تروریسم که با همت محور مقاومت و ملت‌ها انجام شد، کمک به ثبات و امنیت سوریه است.

وی با بیان اینکه از بین رفتن پایگاه‌های داعش در سوریه و عراق به معنای تمام شدن آنها نیست، عنوان کرد: ما سابقه مبارزه با تروریسم را داریم. وقتی یک مرحله از مبارزه با تروریسم منافقین را در دهه ۶۰ انجام دادیم – که آنها درصدد ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در کشور بودند – آنها تا سالیان سال به انحای مختلف اقدامات تروریستی خود را دنبال می‌کردند. 

این مقام عالی‌رتبه نظامی اضافه کرد: سوریه نیز در همین حالت است. باید وضعیت و شرایط را حتما مورد رصد و پایش قرار دهیم و هوشیار باشیم تا تروریسم تکفیری و داعش نتوانند به موفقیت‌های به دست آمده در سوریه لطمه بزنند.


منبع:ایلنا

خواندن 1257 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395