شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 17:31

شورای امنیت حمایت از نیروهای ساحل جی ۵ را تصویب کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شورای امنیت به اتفاق آرا در قطعنامه‌ای حمایت عملیاتی و لجستیکی صلح‌بانان سازمان ملل از "سربازان ساحل جی ۵" آفریقا را تصویب کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این قطعنامه که پیش‌نویس آن را پاریس ارائه کرده بود پس از مذاکرات دشوار با آمریکا که مخالف هرگونه دخالت سازمان ملل در حمایت از نیروهای این پنج کشور آفریقایی بود، به تصویب رسید.

نماینده فرانسه در سازمان ملل با اشاره به مذاکرات انجام شده با همتای آمریکایی خود گفت: این مذاکرات صریح، سازنده و به نظر من مفید بوده است.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا متعهد شده است از کشورهای آفریقا در جنگ با تروریسم حمایت کند.

به نوشته این قطعنامه، فعالیت سازمان‌های جنایی و تروریستی در منطقه ساحل آفریقا باعث بروز تهدید علیه امنیت و صلح جهانی شده است.

هیات صلح‌بانی سازمان ملل در مالی که شامل نزدیک به ۱۰ هزار نیرو است، خدمات پزشکی، دارویی و مواد غذایی برای کمک به سربازان ساحل جی ۵  ارائه خواهد کرد. به نوشته این قطعنامه این کمک‌ها تنها در سرزمین مالی امکان پذیر خواهد بود و باید به ماموریت صلح بانی سازمان ملل آسیبی نرساند.

پیشتر رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده بود که نیاز به سرباز و تجهیزات نظامی بیشتر دارد.

 قرار است وی در یک نشست بین‌المللی در پاریس در روز چهارشنبه در این باره صحبت کند.

نیروی ضد تروریستی جی ۵ ساحل، یک یگان مشترک متشکل از نیروهایی از کشورهای بورکینافاسو، چاد، مالی، موریتانی و نیجر است.

منبع: ایسنا

خواندن 1960 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395