دوشنبه, 20 آذر 1396 ساعت 15:35

آمار جانباختگان حادثه زلزله استان کرمانشاه به 620 تن افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: آمار جانباختگان حادثه زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان ماه گذشته در این استان به 620 تن افزایش یافت.

آرتین کمالی روز دوشنبه  اظهار کرد: بر اساس لیست دانشگاه علوم پزشکی و کمیته تجسس، 41 جسد دیگر که در حادثه زلزله جان خود را از دست دادند، شناسایی شد.
وی افزود: همگی این 41 جسد تازه شناسایی شده متعلق به اهالی شهرستان سرپل ذهاب است، 40 نفر بر اساس لیست دانشگاه علوم پزشکی و یک نفر نیز توسط کمیته تجسس شناسایی شده است.
کمالی تاکید کرد: بر اساس این آمارها، تلفات جانی زلزله در شهرستان سرپل ذهاب به 559 نفر رسید که هویت یکی از آنها هنوز مشخص نشده است.
مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه یادآور شد: در شهرستان های ثلاث باباجانی 23 نفر، دالاهو 19 نفر، قصرشیرین 16 نفر، کرمانشاه و اسلام آباد غرب نیز هر کدام یک نفر جان خود را در این زلزله از دست دادند.
وی با بیان اینکه شهر محل سکونت یکی دیگر از قربانیان حادثه زمین لرزه 7.3 ریشتری مشخص نیست، گفت: اسامی کامل جانباختگان حادثه زمین لرزه استان کرمانشاه در سایت سازمان پزشکی قانونی کشور قرار دارد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 12 هزار و 386 مصدوم نیز داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

شمار جانباختگان براساس شهرها:
-شهرستان سرپل ذهاب: 559 (یک تن مجهول الهویه)
-شهرستان ثلاث باباجانی: 23 تن
-شهرستان کرند(دالاهو): 19 تن
-شهرستان قصر شیرین: 16 تن
-شهر کرمانشاه: یک تن 
-شهرستان اسلام آباد: یک تن
- شهر نامشخص:یک تن

منبع:ایرنا

خواندن 899 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395