سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 13:51

ارائه تسهیلات برای بهسازی بافت‌های فرسوده زاهدان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهردار زاهدان گفت: برای حل مشکل سند زمین‌های این نوع واحدهای مسکونی، شهرداری آمادگی دارد در خصوص واگذاری عرصه و صدور سند منازل این مناطق تخفیف و تقسیط تسهیلاتی در نظر بگیرد.

پربار در جلسه ساماندهی بافت‌های فرسوده درخصوص بازسازی دیوارهای فرسوده و حادثه آفرین سطح شهر هم افزود: در صورت رعایت تعریض، شهرداری در مصالح ساختمانی مورد نیاز به مردم کمک می کند و صدور مجوز حصارکشی این بخش هم رایگان است.

همچنین رئیس شورای شهر زاهدان نیز با بیان اینکه حاشیه نشینی مشکلی همه گیر اما در هرنقطه با یکدیگر متفاوت است، اظهار کرد: حاشیهنشینی در گوشه و کنار شهر زاهدان در مناطقی از جمله شیرآباد و کریم آباد و حتی مسکن مهر وجود دارد‌.

شهنوازی با بیان اینکه برآوردها گویای آن است که 300 هزار نفر در حاشیه شهر زاهدان سکونت دارند، افزود: خشکسالی در شمال استان و مشکلات اقتصادی در روستای جنوب دلیل مهاجرت بی رویه به شهر زاهدان است که این افراد بعد از ورود به حاشیه این شهر با توجه به مشکلات عدیده مالی و اقتصادی، شروع به ساخت سازه‌های غیرایمن و استاندارد برای سکونت می‌کنند و فرهنگ جدیدی را نیز با خود به این مناطق می‌آورند که این موارد خطرساز هستند.

وی با اشاره به وجود مسکن‌‌های غیرمجاز و فاقد استاندارد در حاشیه شهر افزود: در محلات مختلف از جمله بلوار رسالت خانه‌هایی در روی کوه ایجاد شده که امکان حفر چاه در آنجا وجود ندارد که با برنامه ریزی به دنبال جانمایی مکانی مناسب برای جابه جایی این افراد هستیم‌.

رئیس شورای شهر زاهدان راه اصلی جلوگیری از مهاجرت مردم به کلان شهرها را توجه به اقتصاد روستاها عنوان کرد و ادامه داد: همه دستگاه‌های متولی باید دست به دست هم دهند و مشکلات حاشیه نشینی را به صورت ریشه‌ای حل کنند‌.

منبع:ایسنا

خواندن 1098 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395