دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 18:30

اطلاعات تکميلي

  • نماینده جیرفت و عنبرآباد تاکید کرد:

نیاز ضروری جنوب کرمان به راه‌آهن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: بزودی گلنگ ساخت راه آهن بم به جنوب کرمان به زمین می‌خورد.

یحیی کمالی پور اظهار کرد: با توجه به پیگیریهای مکرر و وجود پتانسیل های عظیم کشاورزی صنعتی گردشگری جنوب کرمان و نیاز ضروری به راه‌آهن، بزودی گلنگ ساخت راه آهن بم به جنوب کرمان به زمین می‌خورد.


نماینده جیرفت عنبرآباد در مجلس گفت: با پشتکار  و تلاش شبانه‌روزی  پیگیر هستیم تا زیرساخت های جنوب کرمان خصوصا زیرساخت های حمل ونقل مثل راه آهن را به منظور تحولی بزرگ در منطقه جنوب کرمان در آینده نزدیک توسعه دهیم.


وی خاطرنشان کرد: احداث راه آهن بم به جیرفت که مطالعات اولیه و کامل آن به اتمام رسیده و به زودی  شاهد شروع ساخت آن خواهیم بود. این راه آهن، مسیر بم به شهرستان جیرفت و جنوب کرمان و بندر جاسک را به هم وصل می کند که تحولی عظیم در توسعه زیرساخت های ریلی در جنوب کرمان و بخش کشاورزی و صنعت ایجاد می‌کند.


یحیی کمالی پور، نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس از بهره‌برداری از پروژه گازرسانی تا خرداد 97 خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان خرداد 97 بتوانیم قسمت اعظم شهرستان جیرفت را گازرسانی کنیم تا مردم و صنعت از این نعمت بهره مند شوند و بعد از اتمام گاز رسانی در جیرفت، گازرسانی به شهرستان عنبرآباد را شروع می کنیم. بزودی شاهد گازرسانی کامل به شهرستان جیرفت عنبرآباد خواهیم بود. این موضوع باعث رونق هم در بخش حمل ونقل صنعت و بخش کشاورزی خواهد بود که نتیجه آن می تواند تحول اقتصادی همراه با ایجاد اشتغال چشمگیر در این حوزه باشد.

نماینده جیرفت عنبرآباد در مجلس افزود: پروژه‌های بزرگ زیرساخت مثل گاز رسانی به جنوب کرمان در کنار آن احداث را آهن جنوب تحولی عظیم در اقتصاد جنوب کرمان خصوصا شهرستانهای جیرفت عنبرآباد ایجاد خواهد کرد.


وی اظهار کرد: توسعه جنوب کرمان باید در چندین محور همزمان و با پشتکار مردم و مسئولین انجام شود. هم در بحث زیرساخت ها و هم ارتقای اداره‌های باقی مانده به اداره کل مستقل باید در دستورکار مسئولین با توجه به پتانسیل ها وبعد مسافت زیاد قرار گیرد تا جنوب استان کرمان در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.


کمالی پور باز در خصوص انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل به کرمان گلایه کرد و گفت: در صورتی که این اتفاق رقم بخورد ظلم بزرگی در حق کشاورزی جنوب کرمان و مردم زحمت کش این دیار خواهد بود که تاریخ آنرا از یاد نخواهد برود.

منبع:ایسنا

خواندن 666 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395