سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 11:16

موافقت ستاد کل نیروهای مسلح با طرح تشکیل پلیس گمرک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس پلیس آگاهی ناجا گفت: افزایش تعامل و استفاده حداکثری از ظرفیت و توان دستگاه‌ها در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های این پلیس است.

سردار محمدرضا مقیمی در همایش تخصصی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه مبارزه با این پدیده شوم به ویژه در مبادی رسمی یکی از اولویت‌های اصلی ماموریت های ناجا است، گفت: پیگیری اجرای طرح استقرار نیروی انتظامی در مبادی رسمی به طور جدی در دستور کار این پلیس است.

وی بهره گیری حداکثری از ظرفیت بانک های اطلاعاتی را از برنامه ها و راهبردهای ماموریتی این پلیس عنوان کرد و افزود: استفاده از کارشناسان مجرب حقوقی در تشکیل، پیگیری و رصد مراحل قضائی پرونده های متشکله در حوزه مبارزه با قاچاق کالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس پلیس آگاهی ناجا گفت: ایجاد تعامل با سایر دستگاه های متولی در روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ارتقاء سطح دانش و تخصص کارکنان اجرایی ادارات و همچنین ابلاغ آخرین تدابیر و سیاست های ناجا در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق از اهداف این همایش است.

وی ادامه داد: ساماندهی ورود کالا از طریق معابر موقت مرزی، کالای ملوانی و تعاونی مرزنشینان براساس مصوبات مرداد سال ۹۶ هیئت دولت و همچنین ارتقاء سطح دانش تخصصی کارکنان از اولویت های دیگر پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شمار می‌آید.

رییس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: افزایش تعامل و استفاده از ظرفیت و توان دستگاه ها و سازمان هایی که در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز مسئولیت دارند، مورد تاکید است. وی به تهیه طرح «ایفای نقش نیروهای مسلح در مبارزه با قاچاق کالا و ارز» و اعلام به ستاد کل اشاره و بیان کرد: طرح تشکیل پلیس گمرک به ستاد کل نیروهای مسلح ارائه و موافقت شده است.

مقیمی گفت: پیگیری و ایجاد مرکز مبارزه با قاچاق سازمان یافته دارای ساختار سازمانی با هدف پایش سیستمی قاچاقچیان کلان و همچنین نظارت بر عملکرد کاربران ایستگاه های ایست و بازرسی در ستاد پلیس آگاهی از اقدامات مهم این پلیس است.

وی به اولویت های مأموریتی مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: پیگیری استقرار ناجا در مبادی رسمی با اولویت استقرار در پنج گمرک مهم کشور همچون گمرک شهید رجایی در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق از مبادی رسمی و همچنین مقابله با قاچاق خرد که به صورت سازمان یافته وارد کشور می شود از دیگر­ اولویت‌های این پلیس است.

منبع:ایلنا

خواندن 1670 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395