چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 15:26

۷۰۰ میلیون دلار قاچاق کالا از مبادی رسمی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک حجم قاچاق کالا و ارز از مبادی رسمی کشور را رقمی کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

علی بعیدی مفردنیا معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک اعلام کرد: تمامی دستگاه ها باید با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاری کنند و میان نهادها و ارگان های مربوطه تعامل سازنده برقرار شود اما در عین حال ما تخلف گمرکی داریم و در مواردی ممکن است تعرفه ها مشخص نباشد.

این مقام امور بین‌الملل گمرک درباره تحولات جاری گفت: در سال ۲۰۱۷ گمرک ایران در جهان مقام اول را در کشف موادمخدر به دست آورده است. از سویی دیگر، در ستاد اقتصاد مقاومتی نیز گمرک رتبه برتر در پروژه های اقتصاد مقاومتی را به دست آورد. همچنین در گمرک صادرات ۷ روزه را به یک روز کاهش و واردات را از ۲۶ روز به سه روز تقلیل دادیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ادامه داد: گمرک در عین حال باید ارائه تسهیلات هم داشته باشد. وی افزود: طبق برآوردها از مبادی رسمی قاچاق کالا و ارز، کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار کالا قاچاق شده و در مجموع اظهارنظری درباره کانتینرهای قاچاق وجود ندارد.

منبع: ایلنا

خواندن 1783 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395