چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 15:44

30 روستای ریگان در محاصره شن‌های روان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرماندار ریگان درشرق استان کرمان با اشاره به وزش توفان گفت که اکنون 30 روستای این شهرستان در محاصره شن های روان هستند.

امین باقری افزود: غلظت ریزگردها برخی ساکنان این شهرستان را با مشکلات تنفسی مواجه و 25 نفر را راهی مراکز درمانی کرده است.
وی ادامه داد: کاهش دید در محور ترانزیتی ریگان - چابهار موجب کندی عبور و مرور در این محور شده است و نیروهای راهداری پلیس راه و مراکز درمانی ریگان درحالت آماده باش قرار دارند.
باقری با بیان اینکه ستاد بحران بزودی در فرمانداری ریگان تشکیل می شود؛ به شهروندان توصیه کرد تا فروکش کردن توفان در منازل خود بمانند. 
به گفته فرماندار ریگان این توفان که از دیروز آغاز شده، امروز بر شدت آن افزوده شده است.
باقری در خصوص سرعت توفان به علت نبود ایستگاه و یا سیستم لازم برای سنجش در این منطقه، اظهار بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: در این منطقه کویری که بطور مداوم توفانهای شن به راه می افتد نیازمند ایستگاه ثابت هواشناسی برای سنجش سرعت توفان هستیم تا بموقع به مردم اطلاع رسانی شود.
وی اظهار کرد: منشاء ریزگردها در ریگان بیابان های اطراف این شهرستان است و تاکنون اقدامات زیادی در زمینه مهار ریزگردها از جمله مالچ پاشی، کشت نهال و ایجاد بادشکن انجام شده که به دلیل افزایش کانونهای بحرانی در ریگان کافی نیست. 
ریگان از شهرستانهای کانون بحران ریزگردها و فرسایش بادی در استان کرمان است و تاکنون ریزگردها 16 روستا را در این شهرستان خالی از سکنه کرده است.
ریگان تا مرکز استان کرمان 285 کیلومتر فاصله دارد.

منبع: ایرنا

خواندن 1378 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395