پنج شنبه, 07 دی 1396 ساعت 08:47

تاکید رئیس جمهور بر پرهیز از بنگاهداری دولتی ها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: برنامه های دولت برای مهار خطراتی مانند زلزله، کم آبی و میزان آمادگی کشور در قبال پیامدهای آن موضوعاتی بود که اعضای هیات دولت پس از جلسه روز گذشته در جمع خبرنگاران در خصوص آن توضیح دادند.

جلسه روز گذشته هیات دولت که به ریاست حسن روحانی برگزار شده بود توسط محمود واعظی در جمع خبرنگاران تشریح شد.

به گفته واعظی رئیس دفتر وی، روحانی بار دیگر بر پرهیز از بنگاهداری و تصدی گری همه اعضای دولت تاکید و دستور داد : همه دولتی ها مانند بانک ها، شستا، بنیاد شهید و بنگاه هایی که در وزارت دفاع و دیگر بخش ها باید برنامه ریزی برای فروش اموال و واگذاری به بخش خصوصی داشته باشند و تا چند ماه دیگر یعنی آغاز سال 97، همه این موارد در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

واعظی ادامه داد: رییس جمهوری تاکید کرد که اینها باید به بخش خصوصی واگذار شود نه این که از دولتی بگیریم، بدهیم به شبه دولتی، بلکه باید کامل به بخش خصوصی واقعی داده شود.

وی درباره سایر مصوبات جلسه هیات دولت نیز گفت: رییس سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی گزارش بسیار خوبی را درباره شاخص های اقتصادی کشور در 6 ماه گذشته ارایه کردند که این گزارش نشان دهنده رشد 6 درصدی اقتصاد کشور است.

وی اظهار داشت: رییس جمهوری از وزیر کشور نیز خواستند، یکی - دو استاندار باقی مانده که قرار است جابجا شوند را به سرعت معرفی کند تا همه استانداران کار جدی خود را برای چهارسال آینده شروع کنند و درباره استان سمنان نیز دکتر روحانی تاکید بر توسعه استان کرد و دستور داد که وزیر نیرو درباره آب سمنان برنامه ریزی خوبی داشته باشد.

واعظی درباره موسسات غیرمجاز تو بازگشت پول سرمایه گذاران در این موسسات تصریح کرد: اگر کسانی هستند که میزانی از پول خود را که کمتر از 200 میلیون تومان است، دریافت نکرده به موسسات مالی خود مراجعه کنند اما 98 درصد از این افراد پول های خود را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که پول خود را دریافت نکرده اند نیز کسانی هستند که یا نمی دانند با کجا تماس بگیرند یا سند آنها اشکال دارد، ولی به هرحال ما در گذشته این همه مراجعه کننده با ارتباط مردمی ریاست جمهوری داشتیم که در روزهای اخیر به حداقل رسیده است.

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه از سفر رییس جمهوری به جمهوری آذربایجان در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: وزیر خارجه فرانسه نیز در اواسط دی 96 به تهران می آید.

وی اظهار داشت: سفر ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه اواسط دی به تهران و سفر دکتر روحانی به جمهوری آذربایجان نیز اوایل سال آینده انجام می شود.

رأی اعتماد هیات وزیران به سید شهاب‌الدین چاوشی به عنوان استاندار جدید استان سمنان

هیات وزیران به استاندار منتخب استان سمنان رأی اعتماد داد. بر این اساس، آقای سید شهاب الدین چاوشی به عنوان استاندار سمنان منصوب شد.

رییس جمهور در جلسه هیات وزیران از استان سمنان به عنوان مهد مراجع بزرگوار، علما، اندیشمندان، شعرا و عرفای بسیاری در طول تاریخ یاد کرد و آن را در زمره استان هایی دانست که به لحاظ فرهنگی و علمی از قابلیت های ممتازی برخوردار است.

روحانی همچنین مردم سمنان را مردمی متدین، با فرهنگ و با تلاش خواند که از ظرفیت و استعداد بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه برخوردارند.

رییس جمهور در ادامه، آقای چاوشی را به دلیل سابقه طولانی و ارزنده در مسئولیت های گوناگون وزارت کشور از سال های نخستین انقلاب، آگاه به ضرورت ها، اولویت ها و مسئولیت های مهم استانداری دانست و اظهار امیدواری کرد این تجربیات خوب به نحو مؤثری در خدمت مردم شریف این استان قرار گیرد.

روحانی، استاندار را به رعایت اعتدال و بهره گیری از همه نیروهای معتدل و متدین و بر مبنای شایستگی بویژه جوانان و زنان، توصیه و بر وحدت حداکثری مردم استان تأکید کرد.

رونق اقتصادی، توسعه اشتغال و توسعه صنعتی، رعایت حقوق شهروندی و توسعه گردشگری بویژه با توجه به موقعیت ممتاز کویری استان و اهتمام ویژه به حل مسأله آب استان با کمک وزارت نیرو، از دیگر توصیه های رییس جمهور به استاندار جدید استان سمنان بود.

روحانی همچنین از خدمات ارزنده آقای خباز در دوره تصدی استانداری سمنان تشکر و قدردانی کرد.

جلسه هیات وزیران در ادامه، به بحث و بررسی پیرامون صندوق ‌های بازنشستگی اختصاص یافت و تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.

 

 

خواندن 531 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395