یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 14:42

کشف ۹ میلیارد ریال ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه حضرت امام (ره)

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف بیش از ۹ میلیارد ریال ارز قاچاق توسط کارکنان پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

سردار حسن مهری با اشاره به کشف بیش از ۹ میلیارد ریال ارز قاچاق توسط کارکنان پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار داشت: این اقلام قاچاق، طی ۳ عملیات پیوسته و در راستای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز توسط ماموران درگاه بازرسی پلیس این فرودگاه کشف شده است.

وی افزود: ماموران بازرسی پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) هنگام چک و پایش مسافران خروجی به مقصد "فرانکفورت" به یک فرد که به همراه همسرش قصد خروج از کشور را داشت در خصوص نقل و انتقال ارز غیر قانونی مظنون شدند و پس از هدایت آنان به دفتر افسر نگهبانی و بازرسی از باری که همراه داشتند، بیش از ۱۳۸ هزار دلار آمریکا که با روش بسیار ماهرانه‌ای میان مواد خوراکی و در دیواره چمدان جاسازی شده بود را کشف کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: در اقدامی دیگر نیز ماموران گیت بازرسی پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) هنگام پایش مسافران ورودی از دبی به کشور به ۳ نفرمظنون شده و پس از بازرسی از داخل کیف دوشی نفر اول، مبلغ ۳۸هزار و۵۰۰ دلار کانادا ، از داخل کت نفر دوم ۱۹۵ هزار درهم امارات و از کیف دوشی نفر سوم مبلغ ۸۷ هزار درهم امارات و ۱۰ هزار دلار کانادا کشف کردند.

وی در تشریح کشفیات دیگر گفت: ماموران گیت فرودگاه امام (ره) در اقدامی دیگر از مسافران خروجی به مقصد استانبول، از یک فرد پس از بازرسی بار همراه وی مبلغ ۴۶ هزار دلار امریکا که به شیوه بسیار ماهرانه‌ای در داخل لباس این شخص جاسازی شده بود، کشف کردند.

سردار مهری در پایان تصریح کرد: پرونده‌هایی در رابطه با این متهمان تشکیل و به همراه ارز قاچاق کشف شده تحویل سازمان تعزیرات حکومتی شد.

منبع:ایلنا

خواندن 1807 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395