سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 15:21

تبادل اطلاعات گمرکی با ۱۱ بانک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رییس کل گمرک گفت: تبادل الکترونیک بیمه نامه هاو دریافت ضمانت نامه‌های الکترونیک،۲ اقدام مهم گمرک است.

فرود عسگری با اشاره به اهمیت ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت افزود: گمرک ایران تصمیمات جدی در مورد ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت اتخاذ کرده است.

تبادل الکترونیک بیمه نامه ها بینشرکت های بیمه ای و گمرک، دریافت ضمانت نامه های الکترونیک بین گمرک و 11 بانک جمهوری اسلامی ایران از جمله اقدامات مهم در این زمینه است.

تجمیع بیمه در گمرک

رییس کل گمرک از تجمیع بیمه در گمرک خبر داد و گفت: اینها باعث می‌شود در ابتدا واحدهای تولیدی و بخش های ترانزیتی کشور یک بیمه تجمیع را در گمرک امانت می گذارند و به دفعات از این بیمه استفاده می کنند. این امر باعث تسهیل، تسریع و دقت و کنترل بیشتر در تجارت خارجی و تسهیل تجارت می‌شود.

عسگری افزود: گمرک اظهار قبل از ورود را در دستور کار دارد، تقریبا 4 روز قبل از حرکت محموله به کشور، مانیفست الکترونیک در زمان بارگیری کالا وصول می‌شود.

بر همین اساس تصمیم گرفته شد، این سرویس را در خدمت همه تجار و تولیدکنندگان قرار گیرد تا بتوانند از این سرویس استفاده کنند و تشریفات گمرکی قبل از ورود به بنادر کشور انجام شود که توقف محموله ها را در گمرکات نداشته باشیم.

منبع: شادا

خواندن 1633 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395