پنج شنبه, 14 دی 1396 ساعت 08:52

برقراری خط اعتباری ایران با روسیه از طریق سه بانک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی در هفتاد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از توافق با روس ها برای برقراری خط اعتباری از طریق سه بانک خبر داد.

مسعود کرباسیان در این نشست طی سخنانی با اعلام این خبر اظهار داشت: محدودیتی در استفاده از این بانکها وجود ندارد و سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برای اجرایی شدن این برنامه در خدمت بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: همچنین با روسها در خصوص برقراری خط تهاتری برای خرید هایمان به توافق رسیدیم.

وزیر اقتصاد همچنین از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک با جمهوری آذربایجان در تهران در 15 و 16 ژانویه در تهران خبر داد و گفت: با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان و تهران "اجلاس بازرگانان و صنعتگران دو کشور" در رشت برگزار خواهد شد.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نیمه دوم فروردین ماه سال آینده، سفرای ایران در کشورهای آسیای مرکزی و نیز سفرای آن کشورها در ایران، جلسه مشترکی را در تهران برگزار خواهند کرد.

وی همچنین از اعزام یک گروه کارشناسی از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران به کشورهای آسیای مرکزی برای بررسی موانع، مشکلات و پیشنهادات و اتخاذ تصمیمات مناسب خبر داد.

کرباسیان با اشاره به همکاری بسیار خوب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزارت اقتصاد گفت: قانون بیمه همگانی حوادث، ارزش افزوده، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنوانسیون پالرمو و اصلاحیه نظام بانکی از جمله حمایتها و همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس با وزارت اقتصاد است.

خواندن 854 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395