پنج شنبه, 14 دی 1396 ساعت 09:56

16دی؛ آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل پاییز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: شانزدهم دی ماه آخرین فرصت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مودیان مالیاتی برای دوره سه ماهه پاییز امسال است.

«محمد مسیحی» گفت: مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده، حداکثر 15 روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق تارنمای عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده ارایه و مالیات و عوارض ابرازی را پرداخت کنند.

به گفته وی، با توجه به اینکه آخرین روز مهلت تسلیم اظهارنامه دوره سوم (پاییز) امسال مصادف با روز جمعه بوده و تعطیل رسمی است، بنابراین شنبه بعد از آن (شانزدهم دی ماه) آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه این دوره خواهد بود.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: مودیان مالیاتی برای برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در موعد مقرر اقدام کنند.
مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات چند مرحله‌ای است که در مراحل مختلف زنجیره واردات، تولید و توزیع براساس درصدی از ارزش افزوده کالاهای فروخته شده یا خدمات ارائه شده در هر مرحله اخذ می‌شود اما مالیات پرداختی در هر مرحله از زنجیره واردات- تولید- توزیع به عنصر مرحله بعدی زنجیره انتقال می‌یابد تا توسط مصرف‌ کننده نهایی پرداخت شود. 
مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که همه عرضه‌ کنندگان کالاها و خدمات (مودیان این نظام مالیاتی) باید علاوه بر بهای کالا یا خدمت عرضه‌ شده، به‌ صورت درصدی از بهای فروش کالاها یا خدمات، در زمان فروش از خریداران اخذ و به‌ صورت دوره‌ای (فصلی) به سازمان امور مالیاتی کشور واریز کند.
تارنمای عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی WWW.EVAT.IR در دسترس است. 

منبع: ایرنا

خواندن 1553 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395