دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 16:02

اطلاعات تکميلي

  • دبیر شورای عالی ترافیک:

طرح جدید ترافیک نه در دولت مصوب شده و نه در دستور کار شورای عالی ترافیک است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: طرح جدید ترافیک تنها در شورای ترافیک تهران بررسی شده و باید تا قبل از 15 بهمن ماه نیز نهایی و مصوب شود.

پوریا محمدیان یزدی که خود در شورای ترافیک شهر تهران نیز به عنوان نماینده وزیر کشور حضور دارد گفت: تا کنون چهارچوب کلی این طرح در شورای ترافیک تهران بسته شده اما هنوز قطعی نشده، امیدواریم این موضوع در شورای شهر تهران مطرح شود و نسبت به بحث قیمتی و عوارض تصمیم گیری لازم انجام شود.

وی افزود: برابر قانون اختیار تعیین موضوعاتی از جمله قیمتی و عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک بر عهده شورای شهر تهران گذاشته شده، لذا باید ابتدا بازخورد اعضای شورا را در این حوزه کسب کنیم چراکه تعیین سهمیه یا افزایش و کاهش قیمت‌ها در اجرای این طرح تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: بحث قیمت‌گذاری در حوزه اختیارات شورای ترافیک تهران نیست و شورای شهر تهران باید پایه اولیه را در حوزه قیمت ارائه کند تا طرح در شورای ترافیک تهران قطعی شود.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر اینکه این طرح در دولت مصوب نشده و در دستور کار شورای عالی ترافیک نیز قرار نداشته، افزود: این طرح تنها در شورای ترافیک تهران در جلسات مختلف یک ماهه گذشته مطرح شده و تاکنون تنها چهارچوب کلی آن مشخص شده اما مصوبه شورای ترافیک را نیز به صورت نهایی ندارد و ابلاغ نشده است.

محمدیان تصریح کرد: ظاهرا یک محدوده زمانی برای مصوب شدن این طرح گذاشته‌اند که براساس آن باید تا قبل از 15 بهمن ماه نهایی و مصوب شود و برای فرمانداری تهران ارسال شود. البته در هیات تطبیق فرمانداری تهران نیز باید مجددا بحث قیمت‌ها و عوارض کنترل شود تا با ضوابط و قوانین مغایرتی نداشته باشد.

منبع: ایسنا

خواندن 692 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395