سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 14:00

دفترچه تأمین اجتماعی کودکان بالای دو سال باید عکس دار شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد؛ عکس دار کردن دفترچه درمانی تامین اجتماعی کودکان بالای دو سال برای دریافت خدمات درمانی الزامی است.

بیمه شدگان اصلی برای صدور، تمدید و یا تعویض دفترچه درمانی کودکان بالای 2 سال در شعب و کارگزاری ها، حتما یک قطعه عکس برای الصاق به دفترچه درمانی به همراه داشته باشند.
براساس این گزارش؛ برای پذیرش و بستری کودکان بالای 2 سال در بیمارستان ها و مراکز طرف قرار داد سازمان تامین اجتماعی، ارائه دفترچه درمانی عکس دار الزامی است.
از ٢٩ تیر ماه سال ٩٢ تمام محدودیت ها برای صدور دفترچه درمانی فرزندان چهارم و به بعد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی لغو شده است و بیمه شدگان اصلی می توانند برای دریافت دفترچه درمانی فرزندان چهارم و به بعد به شعب و یا کارگزاری های این سازمان مراجعه کنند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 14 میلیون آن بیمه شده اصلی هستند.
آمار دقیقی از تعداد کودکان 2 ساله که از سازمان تامین اجتماعی خدمت می گیرند، در دست نیست، اما این سازمان در مجموع 18 نوع خدمت درمانی و بیمه ای به همه افراد تحت پوشش خود ارائه می دهد.

منبع: ایرنا

خواندن 726 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395