سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 09:51

قانون تعاون نیاز به اصلاح ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصر اقتصاد: رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در سال ۷۷ اصلاحاتی روی قانون تعاون صورت گرفت و در سال ۹۳ نیز بازنگری دوباره ای روی آن انجام شد اما در شرایط کنونی نیازی به اصلاح دوباره آن نیست.

بهمن عبداللهی در نشست مشترک مسئولان اتاق تعاون ایران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد، به طرح  دغدغه های بخش تعاون در خصوص لایحه اصلاح قانون بخش تعاون پرداخت.

عبداللهی با اشاره به مشکلات این بخش گفت: هیچکدام از احکام بخش تعاون در برنامه پنجم اجرایی نشده و اجرایی نشدن این قوانین و مصوبات دولت عامل مهمی است که به محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون منجر شده است. وی ادامه داد: در سیاست های اصل ۴۴ همچنین سند توسعه بخش تعاون و برنامه پنجم توجه جدی به بخش تعاون نشده است.

رئیس اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از سخنان خود به نگرانی بخش تعاون از لایحه اصلاح قانون بخش تعاون اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی نیازی به قانون جدیدی در این بخش نبود. چراکه قانون اول بخش تعاون در سال ۱۳۷۰ بوده و در سال ۷۷ هم اصلاح بر روی آن صورت گرفت همچنین در سال ۹۳ نیز بازنگری دوباره ای روی آن صورت گرفت و در شرایط کنونی نیازی به اصلاح دوباره آن نیست.

عبداللهی اظهار داشت: درحالی به ثبت، تدوین لایحه اصلاح بخش تعاون اقدام شده است که این بخش از هیچ اطلاعی از آن نداشته است. وی افزود: تعدد دستورالعمل ها و آئین نامه ها در این لایحه به وضوح مشخص است و ۷مورد از این آئین نامه ها باید در هیات وزیران مصوب شود.

خواندن 4216 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395