چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 09:24

تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه یکی از برنامه‌های اصلی سیستان و بلوچستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه یکی از برنامه‌های اصلی سیستان و بلوچستان است‌.

سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در در دیدار با فرمانده مرزبانی پاکستان در زاهدان افزود: توسعه اقتصادی، اجتماعی و تأمین امنیت از ویژگی های همجواری دو کشورایران و پاکستان است که باید از ظرفیت مرز برای تحقق این اهداف استفاده کرد‌.

محبی با تاکید بر اینکه تقویت روابط با کشورهای همسایه از اولویت‌های سیستان و بلوچستان است، افزود: در تلاش هستیم با برقراری خطوط پروازی بین شهرهای استان و پاکستان و افزایش مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، این روابط را توسعه دهیم‌.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشترکات فراوان دینی، فرهنگی و اجتماعی میان ایران و پاکستان به عنوان دو کشور دوست و برادر وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد .

محبی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم و باندهای شرارت و قاچاق مواد مخدر اقدامات زیادی در مرز انجام داده و شهدای زیادی را در این راه تقدیم کرده است، بر تبادل اطلاعات و پایبندی به مقررات بین المللی برای ایجاد امنیت پایدار در مرز و منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ وحدت و انسجام میان کشورهای اسلامی تصریح کرد: برخی شخصیت‌های پاکستانی مانند اقبال لاهوری تلاش‌های زیادی برای اتحاد و انسجام میان مسلمانان انجام داده‌اند‌.

وی افزود: در پایتخت ایران هم خیابان‌ها و بزرگراه‌های زیادی وجود دارد که به نام بزرگان کشور پاکستان از جمله محمدعلی جناح و اقبال لاهوری نامگذاری شده است که این نشان از پیوند عمیق دینی و فرهنگی میان این دو کشور دارد‌.

وی تصریح کرد: مهمترین و بهترین پیوند برای دو کشور اسلامی نزدیک کردن بیش از پیش قلوب مسلمانان است که ترفندها و دسیسه‌های دشمنان را برای ایجاد جدایی و نفاق نقش بر آب می‌کند.

منبع:ایسنا

خواندن 1459 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395