چهارشنبه, 27 دی 1396 ساعت 15:38

اطلاعات تکميلي

  • مجمع جهانی اقتصاد

خطرات شدید پیش روی سال 2018

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تحقیقات مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد، حوادث اقلیمی شدید و فجایع طبیعی، خطراتی هستند که احتمال وقوع آن‌ها در سال 2018 زیاد است.

بر اساس آخرین گزارش «خطرات جهانی» مجمع جهانی اقتصاد که روز چهارشنبه منتشر شد، فجایع زیست محیطی، جرایم سایبری، مهاجرت ناخواسته در مقیاس وسیع و تجارت غیرقانونی یا قاچاق نیز به ترتیب از جمله مهمترین خطراتی هستند که احتمال وقوع آنها در جهان در سال 2018 زیاد است. 
در گزارش جدید مجمع جهانی اقتصاد نیز مانند گزارش پیشین، مهمترین خطر بین المللی به لحاظ میزان اثرگذاری استفاده از سلاح های کشتار جمعی بود، اما این بار سه خطر زیست محیطی شامل حوادث شدید اقلیمی، فجایع طبیعی و شکست در کاهش مهاجرت ناشی از تغییرات آب و هوایی نیز به آن اضافه شدند. 
بر اساس نظرات یک هزار دانشمند و سیاستگذاری که در این مطالعه شرکت کرده و انواع خطرات از اقتصادیِ، زیست محیطی، ژئوپلیتیکی، اجتماعی و فناوری را بر حسب احتمال وقوع و مقیاس تاثیرگذاری، رتبه بندی کردند؛ وقوع حوادث اقلیمی شدید، فجایع طبیعی، حملات سایبری، رشد کلاهبرداری و دزدی و شکست در کاهش مهاجرت ناشی از تغییرات اقلیمی، پنج خطر نخستی هستند که احتمال وقوع آنها در جهان زیاد است.
استفاده از سلاح کشتار جمعی، حوادث شدید اقلیمی، فجایع طبیعی، شکست در کاهش مهاجرت ناشی از تغییرات اقلیمی و بحران آب نیز به عنوان پنج خطر نخست تهدید کننده جهان به لحاظ مقیاس اثرگذاری شناخته شدند.
پنج خطر نخستی که به لحاظ احتمال وقوع و اثرگذاری جهان را تهدید می کنند نیز اقلیم خشک، کاهش تنوع زیست محیطی، فروپاشی اکوسیستم ها، فجایع محیط زیستی که بشر می آفریند و شکست در کاهش مهاجرت ناشی از تغییرات اقلیمی عنوان شدند.

منبع: ایرنا

خواندن 866 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395