شنبه, 30 دی 1396 ساعت 12:06

مالیات بر املاک و مستغلات باید افزایش یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون چندصد هزار خانه خالی در شهر تهران و حدود ۲.۵ میلیون خانه خالی در کل کشور وجود دارد که در صورتی که دولت بتواند آنها را شناسایی کند می‌تواند مالیات خوبی را از آنها اخذ کند.

علی قربانی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: معیاری که در بودجه سال‌ آینده برای نرخ دلار و نفت تعیین شده موضوعی بود که از سوی دولت پیشنهاد آن مطرح شد.

وی افزود: بهای دلار در سال گذشته ۳۳۰۰ تومان بود اما با توجه به وضعیت بازار نرخی که برای دلار در نظر گرفته شد ۳۵۰۰ است اما هنوز در مجلس این رقم تصویب نشده و در مجلس نرخ نهایی آن باید بررسی شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش درآمدهای مالیاتی دولت در اوج رکود و افزایش مالیات و عوارض جرایم رانندگی بجای افزایش مالیات بر املاک و مستغلات نیز افزود: ما هم معتقدیم مالیات بر املاک و مستغلات باید افزایش پیدا کند، هم اکنون چندصد هزار خانه خالی در شهر تهران و حدود ۲.۵ میلیون خانه خالی در کل کشور وجود دارد که در صورتی که دولت بتواند آنها را شناسایی کند می‌تواند مالیات خوبی را از آنها اخذ کند.

وی تصریح کرد: افرادی که این خانه‌های خالی را دارند وضع مالی خوبی هم دارند که می‌توان مالیات بیشتری را از آنها اخذ کرد و بخشی از درآمدهای مالیاتی را از این راه تامین کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در صورت شناسایی این خانه‌ها اخذ مالیات از آنها الزامی می‌شود.

منبع:ایلنا

خواندن 1280 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395