شنبه, 30 دی 1396 ساعت 13:17

انجام 90 درصد حمل و نقل کشور با خودروهای شخصی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 90 درصد حمل و نقل کشور بر پایه خودروهای شخصی قرار گرفته، گفت: این وضعیت زندگی مردم ایران را با بحران مواجه کرده است.

«عباس آخوندی» روز شنبه در سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی، افزود: این بحران در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و نظام شهری به خوبی قابل مشاهده است.
وی با بیان اینکه نیازمند بازخوانی در نظام حمل و نقل شهری هستیم، گفت: در 15 تا 20 سال اخیر آزاد راه و بزرگراه های زیادی در شهرها ساخته ایم اما نه تنها مشکل ترافیک حل نشده بلکه هر روز عده ای این مساله را به تمسخر می گیرند.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مساله ترافیک شهروندان را کلافه و پرخاشگر کرده است، افزود: با جدیت در تغییر نظام حمل و نقل شهری و یک برنامه مدون می توانیم مشکلات مربوط به حمل و نقل را در شهرها برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه تغییر نگرش بدون کمک رسانه ها امکان پذیر نیست،افزود: با اینکه ما در حوزه کلانشهرها و حمل و نقل درگیر یک مساله پیچیده ایم اما مدتهاست که رسانه ملی با زندگی مردم کاری ندارد و به موضوع نمی پردازد.
سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل امروز 30 دی با هدف توسعه شبکه حمل و نقل همگانی در درون و برون شهری با حضور کارشناسان و دست اندرکاران حمل و نقل همگانی و شبکه ریلی در هتل الکپیگ تهران برگزار شد و تا فردا اول بهمن ادامه دارد.

منبع: ایرنا

خواندن 512 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395