شنبه, 30 دی 1396 ساعت 15:09

اصلاحات کلید حل مشکلات در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقاست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیر بخش منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای (منا) صندوق بین المللی پول روز شنبه در یادداشتی که در پایگاه اطلاع رسانی این صندوق منتشر شد، اعلام کرد؛ اصلاحات کلید حل مشکلات مهمی است که سال هاست کشورهای منطقه منا را رنج می‌دهند.

«جهاد آروز» با اشاره به افزایش تنش ها و اعتراضات در برخی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا نوشت، باید فرایند اصلاحات اقتصادی در این کشورها جدی گرفته شود.
وی تصریح کرد: دولت ها باید اطمینان حاصل کنند که این اصلاحات جامعه را متعادل می کنند و فرایند آنها بخوبی مرحله بندی می شود و علاوه بر این، هدف تامین زندگی بهتر برای همه به ویژه فقرا و اقشار آسیب پذیر را تامین می کنند.
آروز افزود: این چالشی است که امروز منطقه منا با آن روبروست و صندوق بین المللی پول می کوشد به کشورهای عضو کمک کند تا بر این چالش ها غلبه کنند.
مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای صندوق بین المللی پول، کاهش فساد، مبارزه با رانت و گسترش رقابت عادلانه از طریق تجارت و بهبود نظارت، بهبود دسترسی به تامین مالی برای شرکت‌ها، سرمایه گذاری روی استعدادها، به ویژه استعدادهای جوان از طریق نوسازی سیستم های آموزش و پرورش و کمک به فارغ التحصیلان در پیدا کردن شغل را از جمله اولویت های اصلاحات برای این منطقه برشمرد. 
وی همچنین، اطمینان از وجود شانس برابر برای همه در استفاده از فرصت ها، وجود سیستم مالیاتی عادلانه، حمایت از حقوق زنان و تامین غذا، مسکن، تحصیل و کار برای پناهجویان را از دیگر این اولویت ها دانست. 

منبع: ایرنا

خواندن 2695 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395