یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 11:34

بخش خصوصی به امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها وارد می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: امکان ورود بخش غیردولتی به امر تخلیه و بارگیری کشتی ها فراهم شود.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر را با 152 رای موافق، 23 رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده یک این لایحه، سازمان بنادر و دریانوردی را موظف کردند برای کاهش انتظار نوبت کشتی های تجاری نسبت به توسعه و تکمیل بنادر و تاسیسات بندری و تامین تجهیزات مورد نیاز دریایی و بندری کشور در چهارچوب قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری- صنعتی از محل منابع داخلی خود مندرج در بودجه سنواتی یا ازمحل سرمایه گذاری بخش غیردولتی اقدام کند.
خانه ملتی ها همچنین سازمان بنادر و دریانوردی و تمامی سازمان های مسئول در امر پذیرش ورود و خروج کشتی و ورود و خروج کالا را موظف کردند: حداکثر در مدت یک ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون نماینده خود را درمحلی که توسط سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر کشور ازجمله شهید رجایی، شهید باهنر، امام خمینی(ره)، خرمشهر، امیرآباد، انزلی،نوشهر، بوشهر، شهید بهشتی ، شهید کلانتری وچابهار تعیین می شود، مستقر کند تا با مدیریت نماینده سازمان بنادر و دریانوردی بدون فوت وقت و به صورت مستمر در طول شبانه روز امور پذیرش ورود و خروج کشتی ها را انجام دهند.

منبع: ایرنا

خواندن 410 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395