یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 13:45

جدیدترین گزارش از نحوه اجرای طرح ترافیک در سال 97

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت که مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک در خصوص طرح جدید ترافیک شهر تهران تاکنون به شورا ارسال نشده و اگر تا 15 بهمن تعیین تکلیف نشود سال آینده نیز همان طرح قدیم اجرا خواهد شد.

محسن هاشمی روز یکشنبه در پایان جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: شورای شهر پس از دریافت مصوبه شورای ترافیک استان تهران، کار بررسی طرح جدید ترافیک پایتخت را آغاز می کند. 
وی در خصوص بررسی این طرح در کمیسیون های تخصصی شورا نیز گفت که بحث عوارض و قیمت ‌گذاری طرح جدید در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی شورا در حال بررسی است که البته هنوز تصویب نشده است. 
«شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران هفته گذشته طرح جدید شهرداری در رابطه با ورود و تردد در محدوده ترافیکی پایتخت برای اجرا در سال 97 را تصویب کرد». 
درحال حاضر 2 طرح «محدوده ترافیکی» و «زوج و فرد خودرو» در سطح شهر تهران اجرا می شود. 
خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک نیازمند داشتن مجوز(آرم ترافیک) هستند و تردد خودروها در محدوده زوج و فرد نیز براساس آخرین رقم سمت راست پلاک خودروها می باشد. 
به گفته معاون شهردار تهران، اگر طرح جدید تا 15 بهمن در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب برسد، از فروردین سال 97 اجرایی خواهد شد. 
قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز چندی پیش با اشاره به بازنگری انجام شده در طرح ترافیک پایتخت، گفت: براساس طرح جدید شهرداری، حداقل عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک 9هزار و 600 تومان و حداکثر آن 36 هزار تومان پیشنهاد شده است. 

منبع: ایرنا

خواندن 450 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395