سه شنبه, 03 بهمن 1396 ساعت 16:22

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی کشورهای در حال توسعه در سال 2017 ثابت ماند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بر اساس آخرین برآورد دیده بان روند سرمایه گذاری جهانی سازمان تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد)، در حالی که سرمایه گذاری مستقیم خارجی سال 2017 کشورهای در حال توسعه در سطح سال 2016 باقی مانده است، بخش های مرتبط با اهداف توسعه پایدار در این کشورها همچنان بشدت به سرمایه گذاری بیشتری نیازمندند.

همچنین بر اساس برآورد آنکتاد، سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان در سال 2017 با 16 درصد کاهش نسبت به سال پیش از آن به یک هزار و 520 میلیارد دلار رسیده است.
آنکتاد در گزارش جدید خود، سرمایه گذاری مستقیم خارجی سال گذشته جهان را یک هزار و 810 میلیارد دلار کمتر از گزارش قبلی خود تخمین زد. 
آنکتاد عامل اصلی افت سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان را به کاهش 27 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشورهای پیشرفته نسبت داد. 
بنا به اعلام آنکتاد، اروپا و آمریکای شمالی در سال 2017 به ترتیب با کاهش شدید 27 و 33 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی مواجه شدند که عامل آن بازگشت سرمایه گذاری مستقیم خارجی در انگلیس و آمریکا به سطوح سال 2016 است.
با این حال، رشد 11 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در استرالیا، تا اندازه ای کاهش رشد این شاخص در انگلیس و آمریکا را جبران کرده است. 
آنکتاد رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی سال 2017 کشورهای در حال توسعه را 653 میلیارد دلار تخمین زد که 2 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش دارد. 
همچنین، سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ویژه در کشورهای در حال توسعه آسیا و آمریکای لاتین و منطقه کارائیب بالا رفته، اما در آفریقا ثابت مانده است.

منبع: ایرنا

خواندن 1873 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395