چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 10:32

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد؛

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیه بابایی

عصر اقتصاد: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با امضای تفاهمنامه میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت زنان و خانواده رياست جمهوری ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار تسهيلات قرض الحسنه دريافت می‌کنند.

روز گذشته مراسم امضای تفاهمنامه ميان بانک قرض الحسنه مهر ايران و معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري به منظور اجرايی شدن «طرح اندوخته بانوان مهر ايران» میان معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرتضی اکبري، مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران با موضوع اعطای تسهيلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

مرتضی اکبری در مراسم انعقاد تفاهم نامه، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک هزار ميليارد ريال براي اين موضوع تخصيص داده است. بنابراین زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می‌توانند با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان‌های حمايتی معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري با مراجعه به شعب اين بانک، از اين تسهيلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره مند شوند و وجود يک ضامن برای اين تسهيلات کافی است.

وی افزود: البته تلاش می‌کنیم سال‌های آينده و در مراحل بعدی ميزان تسهيلات به زنان سرپرست خانوار را افزايش دهيم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پاسخ به اینکه که آیا مبلغ ۳۰ ميليون ريال تسهيلات بسيار ناچيز نيست، گفت: تقاضاها در استان ها در حد ۲۰ تا ۳۰ ميليون ريال است به همين منظور عدد را روی ۳۰ ميليون ريال گذاشتيم تا بتوانيم تعداد بيشتري را پوشش دهيم.

اکبری اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از زنان سرپرست خانوار در شرایط مالی بسيار سختی قرار دارند و بسياری از آنها حتي به اين مبلغ، بسيار نيازمند هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در مراحل بعدی هم ميزان تسهيلات و هم مبلغ آن را افزايش دهيم تا زنان سرپرست خانوار بتوانند با اين تسهيلات مشکلات خود را حل کنند.

منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران دولتی نیست

اکبری در ادامه با بیان اینکه برای ساير بانوان نيز برنامه های ديگری جهت اعطای تسهيلات داريم، ادامه داد: در اين زمينه نيازمند تأمين منابع مردمي هستيم چون اين بانک از محل منابع مردمي اداره می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه حتی یک ریال از منابع این بانک دولتی نیست، تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک كوچك از نظر منابع مالي است اما خوشبختانه در سال های اخير در حال رشد است.

اکبری در ادامه به برخی از تسهیلات پرداختی از سوي اين بانک به نهادهای حمايتی همچون کميته امداد و سازمان بهزيستی اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا آخر دی ماه ۶۸ درصد سهميه كميته امداد با مبلغ ۳۴۰ ميليارد ريال و ۷۵ درصد از سهميه سازمان بهزيستي با مبلغ ۱۸۷ ميليارد ريال به آنها پرداخت شده است.

وی همچنین میزان تسهیلات پرداختي ازدواج را ۳۱۰ ميليارد تومان عنوان کرد و افزود: روند پرداخت تسهيلات در بانک سرعت گرفته است و خوشبختانه تاکنون (از ابتداي سال جاري تا دي ماه) ۶۰۰ هزار مورد تسهيلات با مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان با ميانگين ۱۰۰ ميليون ريال به مردم متقاضي پرداخت شده که ۵۵ درصد آن در زمينه اشتغالزايي بوده است.

اکبری ادامه داد: در حال حاضر این بانک تسهیلات ۱۰۰ تا ۲۰۰ ميليون ريالي براي اشتغال خانگي دارد و يکي از اهداف اصلي بانک حركت به سمت تسهيلات اشتغالزايي در سطح كشور است.

رشد ۶۷ درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهرایران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پایان به رشد ۶۷ درصدی منابع این بانک در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون منابع اين بانک ۱۰ هزار ميليارد تومان است و چون منابع اين بانك با استفاده از منابع مردمي است به سختی مي توانيم منابع را جمع كنيم. میزان معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز یک درصد است.

لازم به ذکر است براساس این تفاهمنامه زنان سرپرست خانوار با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان های حمايتی معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوری و سپرده ۲۰۰ هزار توماني مي توانند مبلغ ۳۰ ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه دريافت کنند.

اهداف این تفاهمنامه، توزیع فرصت ها، منابع و امکانات میان زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و دختران خود سرپرست هرگز ازدواج نکرده به منظور رفع نیازهاي ضروری و همچنين راه اندازی و يا توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، كوچك و ارزش آفرين است.

موضوع این تفاهمنامه نیز همکاری طرفین در اعطای تسهيلات قرض الحسنه سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و دختران خودسرپرست هرگز ازدواج نکرده سراسر کشور، از محل منابع سپرده قرض الحسنه پس انداز بانک به مبلغ يك هزار ميليارد ريال و در راستای اجرايی شدن طرح اندوخته بانوان مهر ايران و با رعايت منابع و مصارف بانك و همچنين تسهيل در شرايط اعطای تسهيلات قرض الحسنه به ساير بانوان كشور است. براساس آمارها بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد.

خواندن 539 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395