چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 16:15

اطلاعات تکميلي

  • آخوندی در نشست با مدیران کل استان‌ها اعلام کرد:

نگرانی از شفافیت اطلاعات نداریم

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اهمیت بالای شفاف‌سازی اطلاعات و سلامت در کار اظهار داشت: روی این مسئله بسیار حساس هستم و اعتقاد دارم باید در فضایی کاملا رقابتی شفاف عمل کنیم و به کوچکترین انحراف اطلاعاتی از خود عکس‌العمل نشان داده تا محیطی سالم داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها در اشاره به ضرورت راه‌اندازی و بهره‌برداری از پروژه سامانه یکپارچه مالی وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: به عقیده من هوشمندسازی سیستم مالی و حسابداری وزارتخانه اقدام ضروری است که عملیات آغازین آن بسیار دیر شروع شده چرا که درحال حاضر تمامی سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و بنگاه‌ها هوشمند بوده و ما تازه شروع به ثبت اسناد حسابداری خود کرده‌ایم.

آخوندی در ادامه رسیدن به وزارت‌خانه‌ای هوشمند را هدف اصلی در این مسیر دانست و گفت: قطعا مهم‌ترین تأثیر این سیستم ایجاد یکپارچگی بسیار گسترده در سطح وزارت‌خانه و سازمان‌های تابع و ادارات کل استان‌ها است و باعث افزایش کارایی، سلامت، شفافیت و سرعت امور اجرایی در این حوزه می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با تأکید بر اهمیت بالای شفاف‌سازی اطلاعات و سلامت در کار اظهار داشت: من بر روی این مسئله بسیار حساس هستم  و اعتقاد دارم  باید در فضایی کاملا رقابتی شفاف عمل کنیم و به کوچکترین انحراف اطلاعاتی از خود عکس‌العمل نشان داده تا محیطی سالم داشته باشیم. 

این مقام مسئول در این راستا خاطرنشان کرد: بدون شک این سامانه می تواند با توجه به تنگناهای مالی موجود در کشور بهره‌برداری بهینه ما از این منابع اندک افزایش داده و در تخصیص منابع بهره‌مندی‌مان را بیشتر کند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در این راستا از تمامی مدیران کل استانی می خواهم تا با همکاری و همراهی لازم در این راه به برداشته شدن گامی دیگر در سال آینده و پیشرفت در این حوزه کمک کنند.

آخوندی ضمن بیان این مطلب که وزارت راه و شهرسازی باید در جهت شفافیت اطلاعات جزو یکی از سازمان‌های پیشرو در کشور باشد گفت: به اعتقاد من تمامی اسناد عمومی در این حوزه باید در اختیار مردم قرار گرفته و هیچ‌گونه امساکی در این مسیر نباید وجود داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان اعلام کرد: من هیچ‌گاه از شفافیت اطلاعات در زندگی اداری خود نگران نبوده و از انجام آن نیز آسیبی ندیده‌ام چرا که اعتقاد دارم تنها راه مبارزه با فساد، افشای اطلاعات بوده و قطعا سازمان‌های بزرگ را سالم نگاه می‌دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پایان از مدیران کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی و شرقی به دلیل کسب رتبه غرفه‌های برتر در نمایشگاه صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته تقدیر و لوح تقدیری را به آن‌ها اعطا کرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

خواندن 593 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395