شنبه, 07 بهمن 1396 ساعت 10:30

اطلاعات تکميلي

  • معروف‌ترین‌های سامانه رزرواسیون جهان مرزهای تحریم را شکست؛

ورود Booking به بازار ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سامانه رزرواسیون Booking مرزهای تحریم را شکست و وارد بازار ایران شد.

به گزارش عصر اقتصاد، این وب‌سایت که از معروف‌ترین‌های رزرواسیون جهان است به تازگی واحد پولی ریال ایران را به سامانه خرید خود اضافه کرده است تا چالش همیشگی دسترسی مالی محدود ایرانی را حل کند.

این سامانه رزرواسیون که به 43 زبان دنیا مسلط است به بیش از یک‌میلیون و 600هزار هتل در 120 هزار مقصد دسترسی دارد که شبانه روزانه یک‌میلیون و 200هزار اتاق از طریق آن روزو می‌شود.

درحال حاضر تعدادی از هتل‌های ایران به این سامانه پیوسته اند که رزرو اتاق در ایران را برای گردشگران خارجی تسهیل می‌کند. از سوی دیگر نیز ایرانی ها می‌توانند هتل و هاستل مورد نیاز خود را از این طریق خریداری کنند.

بابک مجد کمالی ـ نماینده این شرکت در ایران ـ در این باره گفت: تا کنون وب سایت‌های رزرواسیون با واسطه به بازار ایران وارد می‌شدند، دسترسی ایرانی‌ها و خارجی‌ها هم به امکانات اقامتی محدود بود. ما با این شرکت وارد رایزنی شدیم و دیپوزیت کلانی را گذاشته‌ایم تا این دسترسی اتفاق افتد.

وی افزود: اکنون با اتصال ایران به این سامانه جهانی رزرواسیون، امکان خرید از هتل ها و هاستل ها با کارت‌های بانکی ایرانی فراهم شده است.

سامانه رزواسیون بوکینگ که هم‌اکنون 142میلیون نظر را از مشتریان هتل‌ها در سراسر جهان منتشر کرده است، در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران رونمایی شد و رسما فعالیت خود را در ایران آغاز کرد.

برنامه‌ریزی برای نوروز 97 در نمایشگاه گردشگری

مجریان برگزاری تورهای گردشگری داخلی برای کسانی که در مدت برپایی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری برای نوروز 97 خود برنامه‌ریزی کنند تخفیف نمایشگاهی درنظر می‌گیرند.

در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران مجریان تورهای گردشگری و مسئولان آژانس‌های مسافرتی با حضور در نمایشگاه به ارائه تخفیف نمایشگاهی ویژه بازدیدکنندگان پرداختند. آن‌ها به کسانی که از هم اکنون برای سفرهای نوروزی خود برنامه‌ریزی کنند اعلام خواهند کرد که می‌توانند درصد بالایی تخفیف برای آن‌ها درنظر بگیرند.

آن‌ها پکیج تورهای داخلی خود را به مقاصد گردشگری کشور مانند شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، یزد، کیش و قشم ارائه می‌کنند که روی آن‌ها اعلام شده چند درصد تخفیف ویژه نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

برخی دیگر از فعالان گردشگری که در حوزه رزرواسیون آنلاین فعالیت می‌کنند نیز تخفیف‌هایی تا 40 یا 50‌ درصد به ازای خرید بلیت پرواز، هتل یا قطار ارائه کردند.

بعضی از آژانس‌های گردشگری تورهای خود را با تخفیفی از 100 تا 300هزار تومان به مسافر معرفی کردند. این تورها بیشتر شامل تورهای طبیعت‌گردی داخلی می‌شود که مقصد سفر آن‌ها جاذبه‌‌های کمترشناخته‌شده کشور است.

در این میان برخی از غرفه‌داران کارت‌های تخفیف به بازدیدکنندگان نمایشگاه ارائه کردند و گفتند که پس از نمایشگاه نیز می‌توانند با دادن این کارت از آن آژانس مسافرتی تخفیف بگیرند. تعدادی دیگر نیز تخفیف تورهای گردشگری داخلی خود را تنها تا روز 25 اسفند 96 در نظر گرفتند.

فروش تورهای جام‌جهانی روسیه ‌2018 در نمایشگاه گردشگری

تورهای ویژه جام‌جهانی روسیه در نمایشگاه گردشگری تهران به فروش می‌رسد، برخی‌ از آژانس‌ها مدعی هستند همراه با تسهیلات این تورها، بلیت مسابقات را نیز در اسرع وقت در اختیار مسافر قرار دادند.

در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته دفاتر خدمات مسافرتی در سالن 38 و B38 حضور پیدا کرده و ضمن معرفی فعالیتهای خود و فروش تورهای گردشگری، تعدادی از آن‌ها نیز تورهای روسیه و تور ویژه مسابقات جام جهانی را فروختند.

تعداد محدودی از آن‌ها نیز اعلام کرده‌اند که نمایندگی فیفا را بر عهده دارند یا اینکه مجری مستقیم تورهای روسیه هستند و توانسته‌اند که تعدادی بلیت جام جهانی را خریداری و در اختیار داشته باشند به همین دلیل به مراجعه کنندگان اعلام کردند که این تورها را با بلیت تضمینی جام جهانی ارائه کرده اند.

در محل برپایی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران تور ویژه جام جهانی 2018 روسیه با بلیت اکونومی برای هر نفر در اتاق دو تخته با هتل سه ستاره از 4350 دلار تا 5650 دلار برای دیدن سه بازی و 13 شب اقامت با بلیت VIPتوسط برخی از آژانس‌های گردشگری فروخته شد.

برخی از آژانس‌ها نیز تور گردشگری روسیه را به همراه یک بلیت بازی جام جهانی 7میلیون تومان و برخی دیگر با اعلام اینکه می‌توانند برای دیدن سه بازی جام جهانی در 15 روز برنامه‌ریزی کنند این تور را به قیمت 12میلیون تومان فروختند.

برخی دیگر از تورهای جام‌جهانی برای مدت اقامت چهار شب از 1160 دلار تا 4600 دلار قیمت‌گذاری شده است. این تورها بسته به اینکه مسافر متقاضی درخواست بلیت چند بازی از بازی‌های جام جهانی باشد و بلیت اکونومی یا VIP بخواهد یا اینکه در چه هتلی و چند شب اقامت کند، متغیر است. معمولا تورهای جام جهانی که در این نمایشگاه ارائه شد شامل خدماتی مانند اقامت در هتل، ویزا، ترانسفر بین شهری، بیمه توریستی، بلیت مسابقات و... است.

برخی از مسئولان فروش تورهای گردشگری در نمایشگاه گردشگری به متقاضیان تورهای جام جهانی اعلام می‌کنند که هنوز پکیج‌های خود را نبسته‌اند و باید بعد از نمایشگاه گردشگری با آن‌ها تماس گرفته و از نحوه برگزاری و قیمت تورهای جام جهانی مطلع شوند. برخی دیگر به مسافر این نکته را یادآوری می‌کنند که می‌بایست از نحوه گرفتن بلیت بازی‌های جام جهانی مطمئن شوند چراکه تور جام جهانی بدون بلیت بازی نباید فروخته شود در غیر این صورت آن تور تنها نام جام جهانی را یدک کشیده است.

از سوی دیگر برخی از مسئولان آژانس‌های مسافرتی بر این عقیده هستند که در مدت برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، روسیه ویزای گردشگری نمی‌دهد مگر به کسانی که بلیت بازی‌ها را در اختیار داشته باشند.

خواندن 586 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395