یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 13:42

افزایش فقر بهداشتی در ایتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در هجدهمین سالروز ملی جمع آوری دارو برای مستمندان که روز شنبه برگزار شد، بنیاد غیر انتفاعی بانک دارو در گزارشی با عنوان ' کمک برای درمان، فقر بهداشتی و اهدای دارو' از افزایش فقر و ناتوانی ایتالیایی ها در خرید دارو برای درمان خبر داد.

'فیلیپو چانتیا' مدیر کل بنیاد بانک داروی ایتالیا اظهار داشت: فقر بهداشتی در ایتالیا افزایش یافته است. در سال 2017 میلادی درخواست دارو از بانک دارو از سوی نهادها و سازمان‌های خیریه برای مستمندان 9.7 درصد افزایش پیدا کرد و از سال 2013 تا 2017 میلادی این درخواست در پی افزایش فقرای کمک شده، 27.4 درصد رشد داشت. 
در مجموع نهادهای خیریه به بیش از 580 هزار نفر - دارو اهدا کردند که خود بطور متوسط برابر با 12 درصد فقرای مطلق است. در میان فقرایی که تحت کمک این بنیاد قرار گرفتند، علاوه بر افزایش 6.3 درصدی خارجی ها، کودکان مستمند نیز 3.2 درصد افزایش پیدا کردند. نوجوانان زیر 18 سال نیز معرف 21.6 درصد این افراد هستند. بیشترین افزایش فقر دارو میان کودکان ایتالیایی بود که در عرض یک سال 4.5 درصد رشد کرد. سالمندان تحت کمک این بنیاد 5.2 درصد کمتر از سال قبل گزارش شدند. بزرگسالان بیشترین شمار فقرای تحت کمک این بنیاد هستند که 65 درصد کل را تشکیل می دهند. 
در یک نظرسنجی بعمل آمده از سوی 'دوکسا فارما' به درخواست بانک دارو، اعلام شد که یک سوم از مصاحبه شوندگان مجبور به صرف نظر از حداقل یکبار خرید دارو و یا درمان و آزمایش شده است. 23 درصد از مصاحبه شوندگان اظهار داشتند که برخی اوقات مجبور به صرف نظر از خرید دارو شده اند و 16 درصد نیز از همه چیز صرف نظر کرده اند. اغلب افرادی که سطح تحصیلات کمتری دارند (40.85 درصد) از خرید دارو صرف نظر می کنند و آنهائیکه فرزند دارند (42.1 درصد) و آنهایی که در جنوب ایتالیا زندگی می کنند (5.06 درصد)، مجبور به صرف نظر از دارو و درمان هستند. 
بیش از 10 درصد از مصاحبه شوندگان حتی مجبور به صرف نظر از درمان در درمانگاه ها با بیمه درمانی شده اند، چرا که حتی توان پرداخت سهمیه بیمه را ندارد. 
با اینکه خدمات بهداشتی و درمانی ایتالیا بخش اعظمی از هزینه های درمانی و دارویی را پوشش می دهد، با این حال کسی که فقیر و بیمار است نمی تواند از آن بهره ببرد برای مثال فرد فقیری که نیاز به داروی ضد سرماخوردگی، آنفولانزا، ویتامین و سایر داروهایی که تحت پوشش بیمه نیستند، دارد، نمی تواند آنها را بخرد بنابراین می تواند تنها بر روی کمک سازمان های خیریه حساب کند. 
داروهای جمع آوری شده از سوی این سازمان برای مستمندان در ماه فوریه هر سال، برای 6 ماه کافی است. در سال 2017 یک میلیون بسته دارو به ارزش بیش از 8 میلیون یورو از داروخانه هایی که به این طرح پیوسته اند جمع آوری شد. در داخل این داروخانه ها همچنین، صندوق های جمع آوری دارو وجود دارد که هر فردی می تواند داروی مورد نیاز را اهدا کند. 
بر اساس داده های موسسه ملی آمار ایتالیا 'ایستات' بیش از یک چهارم مردم این کشور در خطر فقر و انزوای اجتماعی قرار دارند. 
در جنوب ایتالیا تقریبا نیمی از مردم (از هر دو نفر یک نفر) در خطر فقر هستند در حالی که در مرکز ایتالیا 24 درصد و در شمال کشور 17.4 درصد در خطر فقر هستند و در کل، نیمی از خانواده ها در ایتالیا با درآمدی برابر با دو هزار یورو در ماه زندگی می کند. 
ایستات پیشتر نیز اعلام کرده بود که حدود چهار میلیون و 600 هزار نفر برابر با یک میلیون و 582 هزار خانواده در این کشور در فقر مطلق بسر می برند. 

منبع: ایرنا

خواندن 391 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395