یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 14:12

سیستم الکترونیک گمرک ایران را جهانی کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کل گمرک ایران در مراسم روز جهانی گمرک گفت: اجرای سیستم الکترونیک، گمرک ایران را جهانی کرد.

و به نقل از گمرک ایران،  فرود عسگری در روز جهانی گمرک با اشاره به شعار سازمان جهانی گمرک "محیط تجاری امن برای توسعه اقتصادی" موفقیت گمرک ایران در جهان را نتیجه هوشیاری، دقت و تلاش تمامی کارکنان گمرکات کشور دانست و اظهارداشت: افتخار داریم که در سال ۲۰۱۷ در میان تمامی گمرکات جهان توانستیم در مبارزه با قاچاق اولین مقام را به دست بیاوریم.

وی با یادی از مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و تلاش برای پیاده سازی سامانه های گمرکی ادامه داد: گمرک کشور امسال در دولت الکترونیک در میان تمامی دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با پیاده سازی گمرک الکترونیک دستگاه برتر شناخته شد و مفتخر شد، از ریاست جمهوری لوح تقدیر دریافت کند.

رییس کل گمرک ایران شفاف سازی و اطلاع رسانی به مردم را از دیگر افتخارات این سازمان برشمرد و توضیح داد: اطلاعات تجاری کشور هم اکنون در پورتال سازمان در دسترس همگان قرار دارد و تمامی مسئولین، مقامات، دانشجویان، پژوهشگران و تجار می توانند از آن استفاده کنند.

عسگری درآمدهای گمرکی دیگر موضوع مورد بحث رییس کل این سازمان در روز جهانی گمرک بود،گفت: گمرک به کمک تمامی کارکنانش در سراسر کشور توانست از محل حقوق ورودی به افزایش درآمد های دولت کمک کند و هم اکنون ما جز سازمان های برتر و دومین سازمان موثر در افزایش درآمدهای دولت هستیم.

این مقام مسئول با تاکید بر بحث رویه های گمرکی در حوزه استقرار گمرک، ادامه داد: تمامی رویه ها و پرداختی ها در این سازمان سیستمی شده است.

رییس کل گمرک ایران با اشاره به تلاش مدیران و تمامی کارکنان گمرک در سراسر گمرکات کشور در سیستمی کردن این سازمان که با فعالیت های متعدد و پیچیده‌‌ای روبرو بوده، ابراز امیدواری کرد: این مسیر که با موفقیت های داخلی و خارجی متعدد همراه شده، همچنان ادامه یابد و گمرک بتواند هم چنان در میان دستگاه های اجرایی پیشرو باشد.

وی گفت: ما افتخار داریم که همکاران ما در ۱۴۶ گمرک، ۶۶ منطقه ویژه اقتصادی و ۷ منطقه آزاد، برای ارائه بهترین خدمات گمرکی تلاش می‌کنند.

عسگری در پایان از تمامی کارکنان و مدیران گمرک در ستاد و گمرکات اجرایی که در سخت ترین شرایط، برای ارائه خدمات سریعتر و بهتر به انتظارت و خواسته های مردم و اعتلای این سازمان تلاش می کنند تشکر کرد.

منبع:ایلنا

خواندن 1594 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395