یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 14:19

اساسنامه حاکمیت شرکتی بیمه‌ها هفته آینده ابلاغ می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس بیمه کل ایران گفت: از هفته آینده اساسنامه حاکیت شرکتی بیمه ها ابلاغ می شود.

عبدالناصر همتی در مراسم پنجاه سالگی بازار سرمایه ایران با بیان اینکه امروز روز جشن است و باید از موفقیت های بازار مالی حرف زد اما نمی توان مسائل اصلی آن را مطرح نکرد، اظهار داشت: بیمه به عنوان یکی از سه ضلع بازار مالی نقش می‌تواند داشته باشد ولی نتوانسته جایگاهش را پیدا کند.

وی با بیان اینکه توسعه مالی باید ارتباط جدی با بخش حقیقی داشته باشد، گفت: در کشور مان بیشتر بخش های حقوقی متاثر از بازار مالی بوده اند و بازار مالی ما با خروج از بازار پول باید می‌توانست نقش مهمی داشته باشد .

همتی ادامه داد: بازار بیمه از چند جهت اهمیت دارد چرا که بیمه قرارداد شرطی حائل بین بازار سرمایه و بیمه است و عقد بیمه با توجه به آنچه در دنیا رایج است به ما این را دیکته می‌کند که توجه جدی به رابطه بیمه  و بازار سرمایه داشته باشیم و موانع توسعه را برداریم.

رییس بیمه کل ایران ادامه داد: یکی از موارد مهمی که لینک خوبی محسوب می شود، بحث بیمه های عمر است. دلیل عدم توسعه آن شرایط اقتصادی کشور بازده داشتن سرمایه های کشور در دارایی های غیر مولد است. این سبب عدم پیشرفت بیمه عمر خواهد بود و با گرایش دولت و برنامه ششم در بحث بیمه عمر و روند دو الی سه سال گذشته امیدواریم ارتباط خوبی با بازار سرمایه از این نظر داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه در مورد بیمه حوادث طبیعی اوراق بهادار متصل به بیمه از این راه پیشرفت داشته است، گفت: صندوق بیمه حوادث طبیعی توسعه گر است، این صندوق زمینه ای خواهد شد تا ریسک حوادث طبیعی کم شود.

وی اظهار داشت: به طور جدی حاکمیت شرکتی را دنبال می‌کنیم و اساسنامه آن تدوین شده و  منتظر  تایید بورس هستیم  و ظرف هفته آینده اساسنامه همه شرکت های بیمه ابلاغ می‌کنیم.

رییس بیمه کل ایران گفت: در مجموع با توجه به اینکه میزان سرمایه گذاری در بورس رقمی حدود ۲۰ درصد است و سرمایه گذاری شرکت های بیمه هم در فعالیت های با بازده کوتاه مدت است امیدواریم این رقم در بازار بورس بیشتر شود و یکی از راه ها توسعه بیمه های عمر است. از این طریق به تنظیم و تقویت آن می‌پردازیم.

 منبع:ایلنا

خواندن 468 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395