یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 14:50

اطلاعات تکميلي

  • طهماسب مظاهری:

سال‌هاست سیستم بانکی‌ از تسهیلات اجباری رنج می‌برد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: سال‌ها سیستم بانکی‌مان از تسهیلات اجباری رنج برده است. دولت فهمیده نباید تسهیلات تکلیفی به سیستم بانکی داشته باشد.

طهماسب مظاهری با گرامیداشت یاد مرحوم نوربخش گفت: تصمیم تاریخی ایشان باعث رشد بورس شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل شورای بورس دبیرخانه شورای بورس در بانک مرکزی بود،گفت: یکی از نتایج این وضعیت این بود که بورس تحت الشعاع سیاست های پولی قرار می‌گرفت. جایی که تقابلی بین بازار سرمایه و سیستم پولی ایجاد می‌شد تصمیم طبیعی این بود که رئیس بانک مرکزی به شورای بورس سیاست‌هایی را ابلاغ می‌کرد که به نفع سیاست های پولی بود.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی ادامه داد: در آن زمان رئیس شورای پول و اعتبار وزیر اقتصاد بود. نوربخش پیشنهاد داد این دو تا را جابه جا کنیم شورای پول و اعتبار با بانک مرکزی باشد شورای بورس با وزارت دارایی.

مظاهری با یادآوری اینکه در کنار مخالفت‌ها در نهایت ایشان این تصمیم بزرگ را گرفت،گفت: در صورت جلسه‌ای نوشت که در این زمینه توافق شود. اگر نوربخش نبود این اتفاق نمی افتاد. ما صورت جلسه را بردیم نزد آقای خاتمی و ایشان گفت این دستور داده شود و مبارک است.

وی با بیان اینکه بورس آن زمان رشد شتابانی پیدا کرد،گفت: ما سال‌ها سیستم بانکی‌مان از تسهیلات اجباری رنج برده است. دولت فهمیده نباید تسهیلات تکلیفی به سیستم بانکی داشته باشد.

مظاهری گفت: دولت و مجلس تشخیص دادند که برای سیستم بانکی تسهیلات تکلیفی را یا قطع کنند یا به کمترین حد برسانند.

منبع:ایلنا

خواندن 426 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395