چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 12:28

اطلاعات تکميلي

  • سراج:

پرونده سانچی در سازمان بازرسی کل کشور در حال بررسی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پرونده حادثه کشتی سانچی در این سازمان در حال بررسی است.

ناصر سراج درباره آخرین وضعیت بررسی حادثه کشتی سانچی که چندی پیش در دریای چین غرق شد، افزود: سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: در صورت رسیدن به جمع بندی ، گزارش آن ارائه می شود.
به گفته سراج نتیجه این گزارش ها محرمانه است.
16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد. 
در این حادثه، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد. 
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروه های کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد، اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود و درنهایت این کشتی پس از 8 روز غرق شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین علل واقعه در دست اقدام است. 

منبع: ایرنا

خواندن 373 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395