چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 12:43

پروازهای فرودگاه مهرآباد با 640 پرواز به روال عادی بازگشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی گفت: پروازهای فرودگاه مهرآباد با انجام 640 پرواز از ساعت 10 روز نهم تا 24 روز دهم بهمن ماه به روال عادی بازگشت.

حسین اسفندیاری افزود: در این مدت 304 پرواز از فرودگاه مهرآباد برخاست و 336 پرواز نیز به زمین نشسته است.
وی با بیان این که از شب گذشته پروازها به روال عادی در مهرآباد انجام می شود، گفت: با وجود بارش سنگین برف در مهرآباد تلاش تمام عوامل عملیاتی این فرودگاه این بود که این فرودگاه همچنان وضعیت عملیاتی خود را حفظ کند و هم اکنون با حداکثر ظرفیت در خدمات رسانی به مردم است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه 400 پرواز در مهرآباد انجام می شود، گفت: انجام بیش از 640 پرواز نشان می دهد پروازهای ورودی و خروجی مهرآباد به وضعیت عادی بازگشته است.
روز گذشته جلسه برنامه‌ریزی پروازهای تاخیری فرودگاه امام خمینی با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و در این جلسه تکلیف 18 پرواز که به علت وضعیت بد جوی تاخیر داشتند مشخص و پروازها با اولویت بندی انجام شد.
در این جلسه شرکت های هوایی و ایرلاین‌ها موظف شدند در اسرع وقت به مسافران زمان دقیق پرواز‌ها را اعلام کنند، تا مسافران از وضعیت پروازهای خود مطلع شوند.
این جلسه با حضور داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاهها، فرزانه شرفبافی مدیرعامل هما، شهرام آدم‌نژاد مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی، سید قاسم بی‌نیاز نماینده وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت های هوایی تشکیل شد تا با بررسی مشکلات مردم و شرکت های و رفع موانع آن پروازهای مشکلی نداشته باشند.
پس از این که فرودگاه مهرآباد در ساعت 10 صبح روز نهم بهمن عملیاتی شد متاسفانه شرکت های هوایی نتوانستند به موقع برای مسافران خود اطلاع رسانی کنند وبی برنامگی آنها سبب شد که مسافران زیادی در مهرآباد و فرودگاه امام سرگردان شوند در حالی که مسئولان شرکت های هوایی می توانستند با اطلاع رسانی و اولویت بندی پروازهای خود را انجام دهند و این ضعف بزرگی بود که در این شرایط به وجود آمد.

منبع: ایرنا

خواندن 508 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395