شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 12:03

در مجلس دنبال تحول آموزش و پرورش هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در مجلس به دنبال تحول آموزش و پرورش هستیم. آموزش و پرورش کنونی ما حداقل برای ۵۰ سال اخیر است و با آن نمی‌توانیم رشد کنیم.

محمدرضا منصوری صبح امروز در مراسم روز فناوری فضایی که در سالن همایش‌های شهید قندی در وزارت ارتباطات برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر و روز فناوری فضایی گفت: عزت و سربلندی هر کشوری به دانش و علم و توانمندی‌های فناورانه‌اش است و امیدواریم در این راستا به موفقیت برسیم.

وی با بیان اینکه ما تحریم بوده و هستیم و در این تنگناها به موفقیت رسیده‌ایم، اظهار داشت: علوم فضایی و فناوری‌های نو نقش بسزایی در پیشرفت و رشد کشورها دارد. ما در پرتابگرها دستاوردهای خوبی داشته‌ایم. در سال ۶۸، ما اولین گام‌ها را در عرصه فناوری‌های فضایی و موشکی برداشتیم و اکنون فکر می‌کنم لازم است در عرصه مخابراتی هم رشد و سرعت‌مان را بیشتر کنیم.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هم‌اکنون در عرصه موشکی جزو کشورهای نخست است، تصریح کرد: در عرصه مخابراتی باید تلاش‌ها و گام‌های بیشتری برداریم. متاسفانه اقتصاد ما نفتی است و ۹۰ درصد به نفت وابسته است. با جذب دانشمندان و نخبگان جوان و بکارگیری آنها می‌توان این ضعف‌ها را جبران کرد. عدم توجه به نخبگان موجب شد بسیاری از آنها را از دست بدهیم و حداقل آنکه آنها را در کنارمان نداشته باشیم.

منصوری افزود: سازوکار جذب نخبگان باید توسط وزارتخانه فراهم شود تا از این طریق سرعت عقب‌ماندگی را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه نسل جدید ما دچار ابهام‌هایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم همه در کنار هم با همت، زحمت و تلاش ابهام‌ها را رفع و رشد و پیشرفت علمی و صنعتی را تسریع ببخشیم. ما در مجلس به دنبال تحول آموزش و پرورش هستیم. آموزش و پرورش کنونی ما حداقل برای ۵۰ سال اخیر است و با آن نمی‌توانیم رشد کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: با این آموزش و پرورش نمی‌توانیم رشد داشته باشیم. جوانان ما بعد از دیپلم و حتی لیسانس بیکار هستند و از بیکاری می‌نالند. دیگر امروز برای کسی کار درست نمی‌کنند بلکه کارآفرینی می‌کنند. ما باید به علم‌ها و تکنولوژی‌های نو دست پیدا کنیم که در اقتصاد ما موثر باشد. ما امیدواریم با تحول در آموزش و پرورش نسل توانمند و ارزشمندی را داشته باشیم.

منبع:ایلنا

خواندن 403 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395