یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 11:26

لاریجانی: معافیت‌های مالیاتی به صورت پلکانی و دقیق محاسبه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر نماینده نوشهر که انتقاداتی نسبت به دریافت مالیات از اعضای هیات علمی مطرح کرده بود، گفت که محاسبه معافیت‌های مالیاتی دقیق بوده و مالیات‌ها به صورت پلکانی محاسبه و دریافت می‌شود.

قاسم احمدی لاشکی در جریان نشست علنی نوبت امروز مجلس شورای اسلامی که به ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۷ اختصاص داشت، در تذکری اعلام کرد: تصویب بند الف تبصره ۶ جفا به برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و اساتید است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: این مصوبه جفا به کسانی است که بیش از ۵۰ جلد کتاب نوشته و مقالات متعددی دارند. ما با این مصوبه به‌جای آن‌که به اساتید امتیازاتی بدهیم، آنها را محروم کرده‌ایم.

نماینده مردم نوشهر در مجلس همچنین گفت: در طول سالیان گذشته با دادن امتیازاتی اساتید را به مناطق محروم فرستادیم اما امروز با این مصوبه آنها دیگر به مناطق محروم نمی‌روند و برمی‌گردند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده مردم نوشهر گفت: کارهای پژوهشی اساتید معافیت‌هایی در نظر گرفته شده است ولی به طور کلی محاسبه معافیت‌های مالیاتی درست و دقیق بوده و مالیات‌ها به صورت پلکانی دریافت می‌شود.

منبع:ایلنا

خواندن 313 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395