یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 14:23

مشوق‌های مالیاتی ایجاد اشتغال به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان مردم در خانه ملت، بندی از لایحه بودجه را که مربوط به موضوع مشوقهای مالیاتی ایجاد اشتغال مناطق کم برخوردار بود را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی یکشنبه ۱۵ بهمن مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۹۷، به جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ که درخصوص ارائه معافیت مالیاتی شرکت های واقع در شهرک های صنعتی در مناطق کم برخوردار بود، رسیدند و بعد از بررسی، با این بند مخالفت کردند.

براساس این گزارش، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حذف جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ را مطرح و اظهار داشت: دغدغه ما ایجاد اشتغال در مناطق محروم است و نباید قوانین برخلاف ایجاد اشتغال تصویب کنیم.

لازم به ذکر است؛ با توجه به عدم کسب رای لازم برای حذف جزء مذکور، اصل گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ به رای گذاشته شد که با توجه به تصمیم نمایندگان این جزء برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

در جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ آمده بود؛  مفاد جزء (۳) بند (پ) ماده (۳۲) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵.۱۱.۱۰ در سال ۱۳۹۷ مجرا  نیست.

لازم به ذکر است؛ که در جزء ۳ بند پ ماده ۳۲ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور آمده که به‌ منظور تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کشور، اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود: معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در مناطق غیربرخوردار از اشتغال را به میزان معافیت‌های منظورشده در مناطق آزاد تجاری صنعتی اعمال کند، توسعه واحد و نیز تولید کالای جدید در این واحدها به میزان سهم خود مشمول این حکم هستند.

منبع: ایلنا

خواندن 375 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395