یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 14:41

تفاهم نامه ساخت هزار مدرسه‌ در مناطق کمتر توسعه یافته امضا شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تفاهم‌نامه ساخت یک هزار مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور تا سال 1400 امروز یکشنبه بین محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در محل بنیاد برکت منعقد شد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره ) پس از بهره‌برداری و تحویل هزار مدرسه برکت با 6 هزار کلاس درس ، هزار مدرسه دیگر ( هزار مدرسه دوم برکت) را از طریق بنیاد برکت در مناطق کمتر توسعه یافته کشور می سازد.
بر اساس این تفاهم نامه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) برای بنیاد برکت و با هماهنگی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس «هزار مدرسه دوم برکت»را می سازد.
ارائه برنامه زمانبندی احداث مدارس و تامین اعتبار مورد نیاز و تکمیل مدارس طبق برنامه سالیانه از تعهدات ستاد اجرای فرمان امام حضرت امام ره در این تفاهم نامه است.
پیشنهاد مکان ساخت مدارس با اولویت مناطق محروم و تامین زمین مناسب و بدون معارض ،تامین کادر، آموزشی و اداری مدارس ، اداره مدارس و عدم تغییر کاربری مدارس از تعهدات وزارت آموزش و پرورش در این تفاهم نامه به شمار می‌رود.
مدرسه سازی یکی از بنیادی ترین فعالیت های اجتماعی و زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره )که از طریق بنیاد فرهنگی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته کشور انجام شود.
بنیاد برکت برای تامین فضای مناسب ایمن ،استاندارد و مجهز آموزشی برای دانش آموزان ساکن مناطق کمتر توسعه یافته آموزش و پرورش در تعامل مستمر است و ساخت مدارس بر مبنای اعلام نیاز اداره کل آموزش و پرورش استان ها با اولویت مناطق محروم و نیازمند انجام شود.
تاکنون یک هزار مدرسه برکت با 6 هزار کلاس درس و حجم سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی( ره) احداث و برای استفاده دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته تحویل آموزش و پرورش شده است. 
تعداد دو هزار و 50 روستا زیر پوشش مدارس برکت قرار گرفته اند و ظرفیت دانش آموز پذیری مدارس بهره برداری شده بنیاد برکت حدود 130 هزار نفر است. 
با احداث و تکمیل مدارس جدید برکت تا پایان سال 1400 شمار مدارس ساخته شده از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی( ره) به دو هزار واحد خواهد رسید.

منبع: ایرنا

خواندن 1037 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395