یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 15:23

70درصد از کارمندان دولت حقوق زیر 25 میلیون ریال دریافت می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 70 درصد از کارمندان دولت زیر 25 میلیون ریال حقوق ماهانه دریافت می‌کنند که باید علاوه بر افزایش حقوق، از دریافت مالیات نیز معاف باشند.

غلامرضا تاجگردون با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بودجه کشور صرف حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان می‌شود افزود:2 هزار و 400 میلیارد ریال حقوق کارکنان دولت است.
وی بیان کرد: بخش عمده درآمد مالیات و نفت کشور تنها صرف حقوق کارمندان و بازنشستگان می‌شود که این رویه نیاز به بازنگری دارد.
تاجگردون ادامه داد: درآمد کشور از محل مالیات و نفت 2 هزار و 150 میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و 100 میلیارد ریال درآمد نفت و یک هزار و 50 میلیارد ریال درآمد مالیات است.
وی در مورد معافیت مالیاتی نیز گفت: در لایحه بودجه 97 سقف معافیت مالیاتی حقوق از 20 میلیون ریال به 23 میلیون ریال رسیده است.
تاجگردون با بیان اینکه افزایش معافیت مالیاتی موجب هزینه های زیادی برای دولت می‌شود اضافه کرد:این رقم باید از طریق فروش نفت و ایجاد تعادل مالیاتی جبران شود.
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس این مصوبه کارکنانی که میزان حقوق دریافتی آنها زیر 0 5 میلیون ریال است در سال 97 حقوقشان بین 10 تا 18 درصد افزایش خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شکاف درآمدی در کشور زیاد است گفت: درصد بالایی از مردم جامعه و حتی شاغلان در ادارات در فقر به سر می‌برند.
تاجگردون گفت: برای رفع مشکل حقوق کارکنان در بودجه 97 طرح افزایش پلکانی حقوق تدوین شده است.
وی ادامه داد: کارکنانی که 20 میلیون ریال حقوق می‌گیرند باید 20 درصد افزایش حقوق داشته باشند و درآمد 23 میلیون ریالی مشمول افزایش 18 درصدی خواهد بود.
تاجگردون ادامه داد: این روند افزایش پلکانی تا سقف 50 میلیون ریالی ادامه خواهد یافت و این رشد و افزایش شامل افرادی که 50 میلیون ریال درآمد دارند نخواهد شد.
تاجگردون ابراز کرد: وقتی توزیع درآمدها در کشور نابرابر باشد اجرای این طرح، نابرابری نیست.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهارشنبه هفته جاری با 182 رأی موافق، 73 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 262 نماینده حاضر در جلسه کلیات بودجه سال 97 کل کشور را تصویب کردند.
در لایحه بودجه سال آینده، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، افزون بر چهار میلیون و 249 هزار میلیارد ریال است.
بودجه عمومی نیز شامل 2 بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می‌شود.

منبع: ایرنا

خواندن 333 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395