یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 15:56

مخالفت مجلس با واریز مالیات بر ارزش افزوده سیگار و بنزین به وزارت کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که مالیات بر ارزش افزوده سیگار، محصولات دخانی، بنزین، سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز،نفت کوره به حساب سازمان امور مالیاتی واریز شود.

نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی جز 2 بند و تبصره 6 بخش درآمدی بودجه 97 را با 120 رای موافق، 20 رای مخالف، 5 رای ممتنع از 230 نماینده حاضر را از بودجه 97 حذف کردند.
در این بند که توسط نمایندگان مجلس حذف شد، آمده بود که ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال 97 تنفیذ می‌شود.
بر اساس بند (ب) ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض وصولی انواع سیگار و محصولات دخانی، 3 درصد، انواع بنزین و سوخت هواپیما، 10 درصد، نفت سفید و نفت گاز،10 درصد و نفت کوره پنج درصد ماده 38 به حساب تمرکز وجوه به نام وزارت کشور واریز می‌شود.
در بند مذکور که از سوی مجلس حذف شد، پیش‌بینی شده بود که مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی، بنزین، سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره به حساب وزارت کشور واریز شود.
براساس مصوبه امروز مجلس، بنا شد که درباره این بند به دلیل حذف از بودجه، بر اساس قانون برنامه ششم توسعه عمل شود.
از این رو بنا بر مصوبه مجلس و با استناد به قانون برنامه ششم توسعه، نمایندگان با واریز مالیات بر ارزش افزوده سیگار، محصولات دخانی، بنزین، سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره به وزارت کشور مخالفت کردند و بنا شدکه مالیات بر ارزش افزوده این محصولات به حساب سازمان امور مالیاتی واریز شود.

منبع: ایرنا

خواندن 377 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395